Atletico Madrid – Valencia 3-2 Video. Sărbătoarea Barcelonei a fost amânată pentru încă o etapă

24.04.2019 | 22:26
Atletico Madrid  Valencia  32 Video Sarbatoarea Barcelonei a fost amanata pentru inca o etapa

Atletico Madrid s-a impus cu scorul de 3-2 în partida jucată cu Valencia, din etapa a 34-a din Primera Division. Alvaro Morata a deschis scorul în minutul 9, dar Kevin Garneiro a egalat în minutul 36. În a doua repriză, Griezmann a readus Atletico în avantaj, Parejo a egalat dintr-un penalty în minutul 77.  Madrilenii au înscris apoi prin Correa, în minutul 81 și a reușit o victorie importantă și amână sărbătoarea titlului pentru FC Barcelona. Cu 4 etape înainte de finalul sezonului, cei de la FC Barcelona mai are nevoie de 3 puncte pentru a fi siguri de titlu.

VEZI CLASAMENTUL AICI

Atletico Madrid – Valencia 3-2 din La Liga se joaca azi, 24 aprilie 2019 20:30. Vezi VIDEO Live Stream Online la TV Telekom Sport, Digi Sport și Look. Video cu golurile se regasesc mai jos, la finalul articolului.

Atletico Madrid – Valencia  3-2

Atletico Madrid Atletico Madrid
24 aprilie 2019 20:30
3-2 (1-1)
Valencia Valencia

Echipe de start Atletico Madrid – Valencia

Atletico Madrid (4-4-2): Diego Godin, Jan Oblak, Juan Francisco Torres Belen, Antoine Griezmann, Jorge Resurreccion Merodio, Stefan Savic, Saul Niguez, Alvaro Morata, Thomas Lemar, Filipe Luis, Rodri

Rezerve: Antonio Adan, Santiago Arias, Francisco Montero, Thomas, Angel Correa, Nikola Kalinich, Vitolo

Valencia (4-4-2): Francis Coquelin, Neto, Daniel Wass, Mouctar Diakhaby, Dani Parejo, Carlos Soler, Santi Mina, Gaya, Ezequiel Garay, Goncalo Guedes, Kevin Gameiro

Rezerve: Jaume Domenech, Gabriel Paulista, Lato Toni, Facundo Roncaglia, Ruben Sobrino, Ferran Torres, Sito

Comentariul LIVE Atletico Madrid – Valencia 3 -2

• 22:22:11
    Sfârşitul partidei
  • 90:00
    Valencia FC are un aut în jumătatea celor de la Atletico Madrid.
  • 90:00
    Antoine Griezmann (Atletico Madrid) trimite la poartă, fără rezultat însă.
  • 90:00
    Mouctar Diakhaby este avertizat!
  • 90:00
    S-a acordat o lovitură liberă pentru gazde.
  • 90:00
    Atletico Madrid primește o lovitură liberă.
  • 90:00
    Repriza va fi prelungită cu 3 minute
  • 90:00
    Ruben Sobrino trimite cu capul, însă pe lângă poartă.
  • 90:00
    Atletico Madrid au repunerea în joc.
  • 88:40
    Aruncare pentru Valencia FCîn jumătatea proprie.
  • 87:59
    Șutează Gaya, dar nu nimerește poarta.
  • 87:59
    Mingea e iar în joc după repunerea din colțul careului mic a celor de la Atletico Madrid.
  • 86:56
    Valencia FC are o lovitură liberă periculoasă.
  • 86:28
    Lovitură liberă în jumătatea adversă pentru Valencia FC.
  • 86:13
    Arbitrul Alejandro Jose Hernandez Hernandezacordă o lovitură liberă pentru Valencia FC în jumătatea proprie.
  • 85:11
    Lovitură liberă pentru Atletico Madrid.
  • 83:18
    Schimbare la gazde: Alvaro Morata e înlocuit de Santiago Arias.
  • 65:37
    Pe Wanda Metropolitano, Atletico Madrid este penalizată pentru ofsaid.
  • 82:29
    Jocul se reia pe Wanda Metropolitano cu repunerea celor de la oaspeti.
  • 82:29
    Antoine Griezmann (Atletico Madrid) se înalță pentru lovitura de cap, dar nu reușește să puncteze.
  • 81:47
    Aut Valencia FC în apropierea careului de 16 metri advers.
  • 80:16
    Goooool! Angel Correa înscrie, iar Atletico Madrid conduce, 3-2! Un assist frumos al lui Thomas.
  • 79:19
    Lovitură liberă pentru Atletico Madridîn jumătatea adversă.
  • 78:33
    Lovitură liberă în jumătatea adversă pentru Atletico Madrid.
  • 77:45
    Antoine Griezmann urcă periculos în atac, dar lovitura de cap a lui Antoine Griezmann nu-și atinge ținta.
  • 77:45
    Valencia FC repune mingea în joc.
  • 76:14
    Gooool! Dani Parejo egalează după o lovitură de pedeapsă bine executată!
  • 75:26
    Arbitrul acordă penalty pentru Valencia FC!
  • 75:11
    Cartonaș galben pentru Saul Niguez.
  • 73:44
    Aruncare periculoasă pentru Valencia FC.
  • 72:44
    Ruben Sobrino (Valencia FC) a fost avertizat de către arbitrul Alejandro Jose Hernandez Hernandez cu primul cartonaș galben.
  • 72:40
    Lovitură liberă Atletico Madrid în jumătatea adversă.
  • 71:59
    Atletico Madrid bate un aut în jumătatea proprie.
  • 71:46
    Lovitură liberă pentru Valencia FC.
  • 71:10
    Aut de margine pentru Valencia FC în jumătatea adversă.
  • 70:49
    Valencia FC are aut.
  • 69:58
    Diego Simeone (Atletico Madrid) face schimbare: Thomas îl înlocuiește pe Thomas Lemar.
  • 69:36
    Lovitură liberă pentru Valencia FC în jumatătea proprie.
  • 69:24
  • 68:07
    Aut de margine pentru Atletico Madrid.
  • 66:18
    Aruncare pentru oaspeti în jumătatea echipei adverse.
  • 65:59
    Repunere din 6 metri pentru Valencia FC.
  • 65:19
    Alejandro Jose Hernandez Hernandez acordă corner pentru Atletico Madrid.
  • 64:54
    Încearcă Angel Correa dar nu nimerește poarta.
  • 64:12
    Lovitură de poartă Valencia FC.
  • 62:58
    Angel Correa îl înlocuiește pe Filipe Luis la Atletico Madrid.
  • 62:41
    Arbitrul Alejandro Jose Hernandez Hernandez semnalizează aut de margine pentru Atletico Madrid în jumătatea celor de la Valencia FC.
  • 60:36
    Atletico Madrid primește o aruncare de la margine în jumătatea proprie.
  • 60:09
    Lovitură de colț pentru Valencia FC.
  • 59:57
    Carlos Soler trage pe poartă dar nu reușește să înscrie pentru Valencia FC.
  • 59:05
  • 58:16
    Schimbare la oaspeti, Ruben Sobrino îl inlocuiește pe Goncalo Guedes.
  • 57:48
    Valencia FC primește o lovitură liberă.
  • 57:04
    Șutul lui Carlos Soler nu nimerește poarta și scorul rămâne același pe Wanda Metropolitano.
  • 57:04
    Atletico Madrid repune mingea în joc.
  • 56:56
    Valencia FC are un corner, Dani Parejose pregătește sa îl execute.
  • 55:00
    Alejandro Jose Hernandez Hernandez îi arată galben lui Filipe Luis!
  • 55:49
    Arbitrul Alejandro Jose Hernandez Hernandez fluieră lovitură liberă pentru Valencia FC.
  • 54:28
    Jorge Resurreccion Merodio (Atletico Madrid) bate un corner.
  • 52:24
    Valencia FC bate un aut în jumătatea proprie.
  • 51:26
  • 50:47
  • 50:11
    Atletico Madrid repune din 6 metri.
  • 48:00
    Gooool! Antoine Griezmann înscrie cu o lovitură de cap și aduce gazdeîn avantaj, 2-1! Frumoasă pasa lui Thomas Lemar la gol!
  • 48:11
    Valencia FC are aut în apropierea careului.
  • 47:33
  • 47:09
    Aut Valencia FC.
  • 46:42
    Alvaro Morata (Atletico Madrid) este avertizat de arbitru.
  • 46:39
    Lovitură liberă Valencia FC în jumătatea adversă.
  • 46:11
    Lovitură de poartă Atletico Madrid.
  • 46:11
    Valencia FC avansează în atac și Francis Coquelin reușește să tragă, dar șutul său ratează ținta.

• 44:46
    Atletico Madrid avansează în atac și Saul Niguez reușește să tragă, dar șutul său ratează ținta.
  • 43:14
    Încercare a lui Dani Parejo, dar nu e gol.
  • 42:16
    Jocul se reia pe Wanda Metropolitano cu repunerea celor de la gazde.
  • 42:16
    Santi Mina (Valencia FC) trimite pe lângă poartă.
  • 41:45
    ArbitrulAlejandro Jose Hernandez Hernandez indică aut de margine pentru oaspeti.
  • 40:03
  • 33:09
    Șutează Santi Mina, dar nu nimerește poarta.
  • 38:49
    Aut Valencia FC în terenul advers.
  • 38:19
  • 37:25
    Jorge Resurreccion Merodio (Atletico Madrid) reușește să tragă, dar șutul nu prinde spațiul porții.
  • 37:26
    Valencia FC repune din 6 metri.
  • 35:23
    Goooool! Kevin Gameiro egalează, acum este 1-1! Excelent assist a lui Santi Mina!
  • 35:07
  • 33:13
    Pericol pentru Atletico Madrid, Valencia FC are un aut dintr-o zonă periculoasă.
  • 32:08
    Lovitură liberă pentru Valencia FCîn jumătatea adversă.
  • 30:00
    Aut Atletico Madrid în terenul advers.
  • 29:08
  • 28:37
    S-a acordat o lovitură liberă pentru oaspeti.
  • 28:12
  • 27:43
    Lovitură liberă Valencia FC în propria jumătate.
  • 24:04
    Arbitrul Alejandro Jose Hernandez Hernandez dă un aut pentru Valencia FC aproape de careul celor de la Atletico Madrid.
  • 22:38
  • 21:12
    Carlos Soler (Valencia FC) ia cartonaș galben. Trebuie să fie atent de-acum înainte, poate fi trimis mai devreme la vestiare!
  • 21:05
  • 19:13
    Atletico Madrid încearcă un atac, dar se fluieră ofsaid.
  • 20:03
    Filipe Luis trimite balonul pe poartă, dar fără rezultat.
  • 19:02
    Arbitrul Alejandro Jose Hernandez Hernandezacordă o lovitură liberă pentru Atletico Madrid în jumătatea proprie.
  • 18:18
  • 18:17
    Cap Diego Godin dar balonul trece pe lângă poartă.
  • 18:00
    Thomas Lemar (Atletico Madrid) execută un corner.
  • 17:11
  • 15:08
    Aruncare pentru Valencia FC într-o zonă periculoasă.
  • 14:12
  • 12:00
    Alejandro Jose Hernandez Hernandez acordă corner pentru Valencia FC.
  • 12:36
    Goncalo Guedes de la Valencia FC găsește un culoar și șutează, dar mingea ocolește poarta.
  • 11:02
    Alvaro Morata (Atletico Madrid) șutează, dar nu, nu e gol.
  • 10:11
    Arbitrul Alejandro Jose Hernandez Hernandez semnalizează aut de margine pentru Valencia FC în jumătatea celor de la Atletico Madrid.
  • 9:43
    Aruncare pentru Atletico Madridîn jumătatea proprie.
  • 8:00
    Gooool! Alvaro Morata punctează și aduce Atletico Madrid în avantaj, 1-0! Ce pasă de gol a dat Juan Francisco Torres Belen!
  • 7:05
    Aruncare pentru gazde în jumătatea echipei adverse.
  • 6:00
    Arbitrul Alejandro Jose Hernandez Hernandez a acordat o lovitură de la colț pentru Atletico Madrid. Execută Jorge Resurreccion Merodio.
  • 5:44
    Atletico Madrid aruncă de la margine.
  • 5:18
    Lovitură liberă pentru Atletico Madrid în jumatătea proprie.
  • 4:47
    Mingea e iar în joc după repunerea din colțul careului mic a celor de la Valencia FC.
  • 4:11
    Atletico Madrid are aut.
  • 2:59
    Atletico Madrid atacă prin Jorge Resurreccion Merodio. Totuși, finalizarea acestuia nu schimbă tabela.
  • 2:59
  • 0:26

• Meciul este în desfășurare pe Wanda Metropolitano.

Urmarește Live Score meciul Atletico Madrid – Valencia,
din La Liga. Meciul are loc pe
24 aprilie 2019 20:30.
Toate informațiile despre Atletico Madrid – Valencia
sunt în aplicatia de mai jos. Acolo ai meciurile directe dintre cele două echipe, ultimele rezultate și alte scoruri
live de la meciurile care se dispută în acest moment.

Atletico Madrid – Valencia,
ultimele rezultate directe

Verifică mai jos ultimele rezultate directe dintre Atletico Madrid şi Valencia și vezi scorurile