Atletico merge “ceas”! O victorie importantă la Betis

Marian Popovici
în Pariuri sportive
23/03/2014, 20:01

Atletico Madrid s-a impus pe terenul lui Betis cu 2-0 şi trece pe primul loc în Spania la egalitate cu Real Madrid. Golurile lui Atletico au fost marcate de Gabi şi Diego Costa.

Echipa lui Diego Simeone s-a impus pe terenul ultimei clasate din La Liga, Betis Sevilla. După o primă repriză care s-a încheiat cu un scor alb, golurile lui Gabi din minutul 58 şi Diego Costa din minutul 64 au rezolvat meciul pentru Atletico Madrid. Cu acest succes, Atletico face 70 de puncte şi urcă pe primul loc, la egalitate cu Real Madrid, care va juca diseară în “El Clasico”.

De cealaltă parte, Betis Sevilla este pe ultimul loc şi are şanse din ce în ce mai mici de a rămîne în Primera Division şi în sezonul următor. Betis are 19 puncte şi e la 9 puncte de primul loc care asigură rămînerea în prima ligă.