Au SPART gheaţa! HCM Constanţa a CÎŞTIGAT primul meci din grupele Cupei EHF

HCM Constanţa a cîştigat cu emoţii meciul din grupele Cupei EHF cu spaniolii de la Granollers, scor 28-27, şi speră în continuare la calificarea în sferturile de finală....
Autor: Adrian Căpriţă | 08.03.2015 | 16:33

Meciul a fost dramatic, campioana României reuşind să revină în ultimele 3 minute de la o diferenţa de două goluri. Eroul constănţenilor a fost Mihai Popescu, portarul care a apărat în ultima fază a partidei şi a adus punctele la Constanţa.

Aceasta este prima victorie obţinută de HCM în grupele EHF şi speră în continuare la calificarea în sferturile de finală, după ce în primele 3 meciuri obţinuse decît un punct, pe teren propriu cu St. Petersburg. Pentru a merge mai departe HCM are nevoie de două victorii în următoarele două meciuri, cu St. Petersburg şi Holstebro.