ADVERTISEMENT
Carousel hot news

FINAL / FC Voluntari – CFR Suceava 2-2! Toate rezultatele şi clasamentele

UPDATE 26.10 Amînată cu 24 de ore din cauza vremii nefavorabile, partida dintre FC Voluntari şi CFR Suceava s-a reluat duminică. ...
Autor: Răzvan Scarlat | 26.10.2014 | 12:20

UPDATE 26.10 Amînată cu 24 de ore din cauza vremii nefavorabile, partida dintre FC Voluntari şi CFR Suceava s-a reluat duminică. 

ADVERTISEMENT

FC Voluntari – CFR Suceava 0-1 (Voduţ 65, Deac 90 / Marinkovici 4, Sfrijan 88)

Voluntari: Botaş – Sg. Moga, Mitache, C. Achim, Maxim – C. Roşu, S. Rădoi (cpt.), Todoran, Călinţaru – A. Bălan, Voduţ

ADVERTISEMENT

Rezerve: Hînţescu – G. Deac, Lircă, Ad. Voicu, B. Barbu, E. Stan, V. Mihai

Antrenor: Ilie  Poenaru

Rapid: Rohetki – D. Bălan, Plecanciuc, Velescu, Semeghin (cpt.) – Cerlincă, Sumanariu, Sfrijan, Gheorghiciuc – M. Negru, Marinkovici

ADVERTISEMENT

Rezerve: Pascal – Ferariu, Golofca, M. Matei, Burcea, Tiron

Antrenor: Bogdan Tudoreanu 

*******************************************************************************************************************************

Liga a II-a îşi dispută astăzi, de la ora 11:00, partidele etapei a X-a. FANATIK.RO vă ţine la curent cu rezultatele şi marcatorii tuturor partidelor.

Iată programul celor două serii:

Seria I

FC Academica Argeş – SC Bacău 2-1 (Puşcaş 5, Chiţu 81 / Lozneanu 72)

Academica: C. Lungu – St. Stancu, Viţelaru (cpt.), Fl. Popa, Sg. Popovici – Cr. Puşcaş – Venţer, Ispir, Olariu, Tătar – Vl. Rusu

ADVERTISEMENT

Rezerve: Boşneag – C. Dedu, H. Kone, A. Niţu, Marciuc, Şuşu, S. Chiţu

Antrenor: Marius Baciu

SC Bacău: Petrariu – Mihălăchioaie, Adăscăliţei, Lozneanu, Luncanu – Taban, Strugariu, L. Dumitriu, Hurdubei (cpt.) – B. Rusu, B. Ungureanu

ADVERTISEMENT

 Rezerve: Em. Savu – Burcă, Pungă, Căinari, Curiliuc, Sascău, Raţiu

Antrenor: Cristian Popovici

FC Voluntari – Rapid CFR Suceava

* Arbitrul a amînat startul partidei cu 24 de ore din cauza condiţiilor meteo nefavorabile

ADVERTISEMENT

Gloria Buzău – CSM Unirea Slobozia 1-0 (Răduca 70 – pen.)

Gloria: Stoicescu – P. Grigoraş, Ad. Ghinea, Dăniţă, Agache – Tigoianu, Cl. Dumitrescu, A. Voicu, G. Ghiţă – Răduca, Pantelie

Rezerve: Sîrbu – Amet, Vlaicu, Bobe, Damaschin, A. Ioniţă, A. Iordache

Antrenor: Viorel Ion

Unirea: L. Dobre – Ibrian, Hristian, R. Soare, C. Toma – St. Stan, Tudorache, Bolat, Gohoreanu – M. Jianu, D. Ene

Rezerve: Oprea – G. Lazăr, M. Florea, Teodorescu, Ivaşcă, Drăguţ, Patrianca

Antrenor: Adrian Mihalcea

Farul Constanţa – CS Baloteşti 2-0 (Ivănică 20, Szalkai 36)

Farul: Ciucă – Cl. Popa, D. Ciobanu, Straton, Pîslaru, V. Ion, Szalkai, Neagoe (cpt.), I. Plămadă, Ivănică, M. Enciu

Rezerve: Vl. Neagu – Caciandone, Muscă, Bardu, Ali Erdal, B. Dumitru, Moroşanu

Antrenor: Marian Pană

Baloteşti: Ciuculescu – Lupaşcu, Flămînzeanu, C. Păaun (cpt.), Dobrescu, Butică, I. Sandu, Corcoveanu, ŞT. Radu, Chiacu, B. Oprea

Rezerve: C. Tănase – V. Niţă, Crăciun, N. Filip, Ciocănaru, Marinaş, Mande

Antrenor: Tudorel Dumitru

FCM Dorohoi – Săgeata Năvodari 0-2 (Deletic 5, 32)

Dorohoi: Listaru – Cososchi, Luca, Orăşanu (cpt.), Grumezescu, Vrabie, Ed. Sandu, Pavăl, Lumaicu, Ghiviziu, A. Vlaicu

Rezerve: Prisacă – Şuiu, Mateiuc, Tudorache, Stancoschi, Chiorescu, Barabaş

Antrenor: Vespazian Colban

Săgeata: Albuţ – Bruno, Muzac (cpt.), Cîrjă, Fl. Pătraşcu, R. Damian, M. Chiţu, Srdic, Deletic, Cr. Ganea,  I. Stana

Rezerve: Gordin – Iloie, Al. Vieru, I. Ursu, Dunjic, R. Vagner, E. Năstase

Antrenor: Gheorghe Butoiu

CF Brăila – ACS Berceni 3-0 (Ivan 36, Frunză 60, Puşcaşu 90)

CF Brăila: Cr. Mitrea – D. Spiridon, L. Ivan, Ghiocel, Stănciulescu – Petean, Frunză (cpt.), Spătaru, M. Dima – Onofraş, Puşcaşu

Rezerve: Leu – G. Niţă, G. Iordache, Mucuţă, G. Gheorghe, Olenic, St. Nicoliţă

Antrenor: Alin Pânzaru

ACS Berceni: A. Raţ – E. Nicu, C. Sandu, C. Cioranu, M. Ionescu – A. Pătraşcu, Al. Radu, G. Ghinea,  C. Mihai – Pădureţu (cpt.), Al. Marin

Rezerve: Andreescu – R. Iovan, R. Tătar, Ciuică, V. Ştefan

Antrenor: Marin Dragnea

Seria II

FC Olt Slatina – Olimpia Satu Mare 2-1 (Lecuţa 50, V. Gheorghe 76 / Morariu 51 – aut.)

FC Olt: Nuno Claro – Radovic, Morariu, Gligor(cpt.), Covalschi, Mihăescu, Ignea, Leucuţa, Vasile Gheorghe, Căpăţînă, Blănaru

Rezerve: Mogoşanu, Giurcă, Fîşie, Rogoveanu, Dobricean, Curtuiuş, Verdeş

Antrenor: Dan Oprescu

Olimpia: Anca Trip – D. Muntean, Heil, Ioniţă, Iuhas(cpt.) – Gavrilescu, Svarczkope, Bic, Burlacu, Feier, Rus

Rezerve: Şuta, Micaş, Laso, Onicaş, Boştina, Faur, Villand

Antrenor: Cosmin Bodea

Unirea Tărlungeni – FC Bihor 1-0 (L. Nicolae 67)

Unirea: Niczuly – P. Chiş, I. Şerban, Forika, Iaru – S. Marin, N. Cristea, Dîlbea, Marcăş – L. Nicolae (cpt.), Elek

Rezerve: Dănălache – Istrofor, O. Poenaru, V. Petra, Vlăsceanu, Sz. Antal, Antoche

Antrenor: Dan Bona

FC Bihor: Fildan – Zanardini, Pascariu, Fl. Lazăr (cpt.), Letan – Cip. Străuţ, M. Stancu – Fl. Pop, Zs. Lucaks, N. Lorincz – R. Lucaks

Rezerve: Bordea – Bartăr, I. Cuc, Cr. Cigan, R. Lupu, A. Sorian, D. Nichita

Antrenor: Călin Cheregi

FC Caransebeş – Metalul Reşiţa 1-3 (Ologu 8 / Feher 36, 81, O. Vasile 89)

Caransebeş: Oct. Rusu – Al. Manea, A. Dicu, Goşa (cpt.), S. Lupu, Cr. Gafiţa, Poiană,  Ologu, Săulescu, Precup, Suru

Rezerve: Coca – R. Barbu, Dârvaru, C. Negoescu, Centea, Buşu, Himcinschi

Antrenor: Sorin Bălu

Metalul: Zimmermann (cpt.) – R. Cristian, M. Ciucă, S. Ciobanu, Aniţoiu – O. Vasile, D. Enescu, Feher, Ad. Stoica, Manole, Buhăescu

Rezerve: A. Pascal – Breşneni, A. Neagoe, A. Roman, I. Popescu, Ionescu, Vaştag

Antrenor: Daniel Opriţa

Fortuna Poiana Cîmpina – CS Mioveni 3-1 (Antohi 9, Munteanu 25, 51 – pen. / Gălan 60)

Fortuna: I. Popescu – Aldea, Marin (cpt.), Şandru, Damian – Cioinac, Minciună – Munteanu, Honciu, Antohi – Chipirliu

Rezerve: Gîrlea – Dobrosavlevici, M. Stancu, Năstase, Crişan, Syiga, Coteanu

Antrenor: Aurelian Stamate

Mioveni: O. Popescu – Calvin, Bg. Stoica, I. Rada, Ed. Stoica – Mîrzeanu, A. Popa, Dragalina, Răuţă (cpt.), Galan, Cl. Bălan

Rezerve: Croitoru – Negoiţă, Biceanu, Mazilu, Vintilă, Nilă, D. Iancu

Antrenor: Claudiu Niculescu

Şoimii Pîncota – ACS Poli Timişoara 0-1 (Henrique 38)

Şoimii: Irimia – Maghici, Lengyel, Cruşoveanu, Siminic – Monac, Suciu, Polgar, Huţanu – Cuedan – A. Mihai.

Rezerve: Paşcalău – Bulzan, Mitu, Pantea, Issa, Băd, Viţu.

Antrenor: Dan Cuedan

ACS Poli: Smaranda – Belu, Cînu, Scutaru, Neagu – Bărbuţ, Ov. Popescu, Poparadu, Boldea – Henrique, Carvalho

Rezerve: Pap – Bocşan, Popovici, Trandu, Nanu, Kneeshaw, Duarte.

Antrenor: Dan Alexa

Clasament Seria I

s1

Clasament Seria II

s2

 

CITEȘTE mai multe articole interesante din categoriile NEWS, SPORT sau LIFE
ADVERTISEMENT
A apărut noua revistă Taifasuri
  • Câștigă ACUM o Dacia Logan, 2.000 de euro și multe alte premii!
  • Nr. 841. 32 pagini + CD. Doar 10lei!