Claudiu Surmei
in La Liga
22/12/2018, 21:30
Barcelona a încheiat anul cu o victorie facilă. Celta, KO din prima repriză. VIDEO GALERIE FOTO
Barcelona - Celta Vigo, Live video în La Liga

FC Barcelona s-a despărţit de suporteri înainte de Crăciun cu o victorie la pas, obţinută pe Nou Camp în faţa Celtei Vigo. Jocul a fost rezolvat încă din primele 45 de minute. Barcelona s-a impus cu 2-0, goluri Dembele şi Messi, Leo ajungând acum la 398 de goluri. A contat destul de mult şi faptul că galicienii şi-au pierdut, accidentat, în timpul partidei, cel mai periculos jucător, pe internaţionalul Iago Aspas.

Partida Barcelona – Celta Vigo se joacă sâmbătă, 22 decembrie, de la ora 19.30, în runda cu numărul 17 din La Liga. Catalanii vin cu un moral bun după 5-0 pe terenul celor de la Levante și vor să continue seria victoriilor din campionat, în timp ce oaspeții se pot apropia de un loc de cupe europene în cazul unei victorii pe Camp Nou. Meciul va fi transmis de posturile de televiziune Digisport 2 și Telekom Sport 2, dar poate fi urmărit și pe site-ul Fanatik.ro în format Live video. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Le primeşti GRATIS cu revista TAIFASURI! Faimoasele GHEARE DE BUCĂTĂRIE au ajuns și în România! Americanii nu pot trăi fără ele! Detalii AICI

UPDATE: În ultimul minut al primei reprize Lionel Messi iese la rampă şi înscrie al doilea gol al Barcelonei.

UPDATE: În minutul 10 catlanii reuşesc deja deschiderea scorului, prin francezul Ousmane Dembele.

UPDATE: Iată cele două distribuţii din meciul FC Barcelona – Celta Vigo.

Barcelona este lider în clasamentul din La Liga. Gruparea blaugrana a acumulat 34 de puncte și este la 3 lungimi în fața celor de la FC Sevilla și Atletico Madrid și la 5 puncte distanță de rivala Real Madrid. De partea cealaltă, Celta Vigo ocupă poziția a 9-a, cu 21 de puncte, la egalitate cu Girona și Espanyol, dar cu golaveraj superior.

Vezi ONLINE TV pe Digi Sport 2 și Telekom Sport 2 Barcelona – Celta Vigo în La Liga

Tehnicianul Ernesto Valverde are probleme mari în apărare! Rafinha, Samuel Umtiti și Vermaelen sunt accidentați, iar în centrul apărării va apărea francezul Clement Lenglet. Malcolm, Sergi Samper și Sergi Roberto au revenit la antrenamente, însă fundașul lateral Nelson Semedo este incert, după ce a lipsit și în ultima etapă cu Levante. De partea cealaltă, Celta Vigo nu are probleme de lot. Partida Barcelona – Celta Vigo va fi transmisă în direct de posturile de televiziune Digi Sport 2 și Telekom Sport 2, sâmbătă, de la ora 19:30.

Messi a dat 3 goluri și 2 pase decisive în Levante - Barcelona 0-5
Messi a dat 3 goluri și 2 pase decisive în Levante – Barcelona 0-5

Barcelona – Celta Vigo LIVE VIDEO și STREAM pe FANATIK.RO

Meciul poate fi urmărit și în format Live video pe site-ul Fanatik.ro. Chiar dacă gruparea de pe Camp Nou s-a impus de cele mai multe ori în confruntările directe, Celta Vigo a arătat în repetate rânduri că are forța să producă o surpriză. Din 32 de partide jucate, Barcelona a câștigat 14, Celta Vigo – 8, iar 10 întâlniri s-au terminat la egalitate. În sezonul precedent, ambele confruntări din La Liga s-au terminat cu același scor, 2-2, în timp ce Barcelona s-a impus în Cupa Spaniei cu 6-1 la general.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!