Cerere surprinzătoare! Cine a vrut tricoul lui Messi după meciul Barcelona - Juventus 3-0

messi, tricou, barcelona-juventus

Lionel Messi a fost surprins la finalul meciului Barcelona - Juventus 3-0, din prima etapă a fazei grupelor Ligii Campionilor, de cine i-a cerut tricoul de joc. Ajuns în vestiar după întâlnirea în care a marcat în premieră în poarta lui Gianluigi Buffon, starul argentinian a fost surprins de coechipierul său, francezul Ousmane Dembele, care i-a cerut tricoul ca amintire de la primul său meci ca titular la FC Barcelona.

Messi a deschis scorul în partida cu Juventus Torino, din prima etapă a grupei D, chiar în ultimele secvenţe ale primei reprize. Apoi, tot Messi a fost cel care a majorat diferenţa, în minutul 69, la capătul unei faze de mare efect, în care a reuşit să-i bulverseze total pe fundaşii centrali ai torinezilor. Buffon a devenit al 124-lea portar care încasează gol de la internaţionalul argentinian. Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe GRUPA D pentru a vedea rezultatele din celelalte jocuri din grupele Ligii Campionilor! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi.

În Barcelona - Juventus 3-0, Messi a fost aproape de hat-trick

Catalanii au şters o mică parte din amărăciunea eliminării din sferturile de finală ale Ligii Campionilor de anul trecut în partida de pe Camp Nou, Barcelona - Juventus 3-0, în prima etapă a grupelor. Leo Messi a fost omul meciului, cu două goluri de geniu. A fost aproape de hat-trick, dar a nimerit bara la 1-0. Rakitici a marcat şi el, după o fază iniţiată de acelaşi Messi.

Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe GRUPA H pentru a vedea toate rezultatele meciurilor de azi din Liga Campionilor! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de astăzi

FC Barcelona l-a achiziţionat în această vară pe francezul Ousmane Dembele de la Borussia Dortmund, după ce brazilianul Neymar a plecat la Paris Saint-Germain. Pentru transferul lui Dembele, catalanii au achitat 105 milioane de euro. Internaţionalul francez a semnat un contract pe cinci sezoane cu FC Barcelona.