Traian Terzian
in Primera Division
20/01/2019, 23:36
Barcelona – Leganes 3-1. Încă o victorie pentru catalani, dar și o veste proastă: s-a „rupt” Dembele! Video GALERIE FOTO
Dembele a inscris din nou pentru Barcelona

Barcelona a câștigat cu 3-1 partida jucată pe teren propriu cu Leganes, golurile catalanilor fiind marcate de Dembele, Suarez și Messi, ultimul intrând pe teren după pauză. Catalanii păstrează un avans de cinci puncte față de Atletico în fruntea clasamentului din La Liga.

Valverde a primit și o veste proastă, Ousmane Dembele părăsind terenul accidentat în repriza secundă. În următoarea rundă, Barcelona joacă la Girona.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Min. 90+2 – GOOOOOL BARCELONA! Leo Messi își trece și el numele pe lista marcatorilor

Min. 74 – GOOOOOL BARCELONA! Luis Suarez marchează

Min. 69 – Ghinion pentru Barcelona. Dembele se accidentează și e înlocuit cu Malcom

Min. 64 – Messi intră pe teren

Min. 57 – GOOOOOL LEGANES! Braithwaite dă lovitura pe Camp Nou

Min. 32 – GOOOOOL BARCELONA! Dembele deschide scorul pentru catalani

UPDATE. Echipele de start

Echipe de start Barcelona - Leganes
Echipe de start Barcelona – Leganes

Partida Barcelona – Leganes, din etapa cu numărul 20 din La Liga, se va disputa duminică, 20 ianuarie, de la ora 21:45, pe stadionul Camp Nou. Meciul se anunță a fi unul extrem de facil pentru catalani, mai ales că oaspeții sunt decimați de accidentări și suspendări. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Barcelona este pe primul loc în clasamentul din La Liga, dar își dorește un succes pentru a reface distanța de cinci puncte față de principala contracandidată Atletico Madrid. Catalanii au început de 2019 foarte bun cu victorii în meciurile de campionat cu Getafe și Eibar. Singurul scurtcircuit s-a produs în Cupa Spaniei, înfrângere pe terenul celor de la Levante, dar totul a fost reparat la retur și oaamenii lui Ernesto Valverde au acces în sferturi.

Barcelona – Leganes Live Stream Online la TV Digi Sport 1 și Telekom Sport 2

Partida Barcelona – Leganes se va disputa duminică, de la ora 21:45 și va fi transmisă în direct de Digi Sport 1 și Telekom Sport 2. Toate fazele importante şi golurile vor putea fi urmărite în format LIVE VIDEO pe FANATIK. Oaspeții se află la mijlocul ierarhie în campionatul spaniol, dar clasamentul este extrem de strâns și orice meci pierdut poate duce în zona retrogradării.

Lionel Messi dezamăgit după înfrângerea din meciul Leganes - Barcelona 2-1
Lionel Messi dezamăgit după înfrângerea din meciul Leganes – Barcelona 2-1

Cele două formații s-au întâlnit doar de cinci ori în istoria lor, Barcelona reușind să se impună în patru dintre meciuri. Leganes a produs marea surpriză chiar în acest sezon, în septembrie 2018, atunci când a câștigat cu 2-1 meciul jucat pe teren propriu în etapa a șasea și i-a stricat superstarului Lionel Messi aniversarea partidei cu numărul 700 în tricoul Barcelonei.

La Liga LIVE VIDEO şi STREAM pe FANATIK

Tehnicianul Ernesto Valverde nu-i va avea la dispoziție pentru această partidă pe mai vechii accidentați Samule Umtiti și Rafinha, dar ar putea reveni Thomas vermaelen și Sergi Samper. De partea cealaltă, Mauricio Pellegrino are infirmeria plină, Jose Arnaiz, Sabin Merino, Ruben Perez, Diego Rolan, Alexander Szymanowski și Guido Carrillo, cărora li se adaugă absența suspendatului Unai Bustinza. De asemenea, Ezequel Munoz și Nabil El Zhar sunt incerți.

FC Barcelona este mare favorită în această întâlnire având o cotă la victorie de 1,15, față de 18,00 Leganes și 8,00 remiza. Bookmakerii oferă o cotă de 2,75 pentru varianta ”peste 4,5 goluri” și de 6,90 pentru scor corect 3-0 pentru catalani.