Video. Manchester United, prima înfrângere în acest sezon din Champions League! "Diavolii" au fost răpuşi de Basel

basel-manchester united, champions league, live, video

Manchester United a pierdut primul meci din acest sezon în Champions League la finalul unui meci dominat cu autoritate de formaţia antrenată de Jose Mourinho.

FINAL! Manchester United a pierdut cu 1-0 partida disputată pe terenul celor de la FC Basel în urma unui gol marcat de gazde în ultimele minute. Englezii se află pe primul loc în Grupa A, în timp ce ŢSKA Moscova şi FC Basel sunt la egalitate pe locul secund, ambele cu nouă puncte, trei mai puţin decât United.

Min. 89: GOOOOOOOOOOOL BASEL! Michael Lang deschide scorul şi complică lucrurile în Grupa A VEZI GOLUL AICI

PAUZĂ! Manchester United a dominat autoritar jocul, însă tabela a rămas neschimbată după primele 45 de minute de joc.