Bătaie ca în filme la Fenerbahce – Beșiktaș! Ploaie de pumni. Video

20.04.2018 | 11:11
Bătaie ca în filme la Fenerbahce - Beșiktaș! Ploaie de pumni. Video
Incidente la meciul Fenerbahce - Beșiktaș din Cupa Turciei

Meciul Fenerbahce – Beșiktaș, din manșa secundă a semifinalelor Cupei Turciei, a fost marcat de incidente grave, tehnicianul oaspeţilor, Şenol Guneş, fiind lovit în cap cu un obiect aruncat din tribună de un suporter al echipei gazdă.

Antrenorul formației Beșiktaș Istanbul, Șenol Guneș, a fost cusut pe viu. Apoi, el şi-a pierdut echilibrul și a fost transportat la spital. Incidentele au continuat pe tunelul care ducea la vestiare, un oficial al clubului Fenerbahce lovindu-l cu pumnii pe un membru din staful formației Beșiktaș.

Meciul Fenerbahce – Beșiktaș a fost întrerupt

Partida Fenerbahce – Beșiktaș a fost întreruptă în repriza secundă la scorul de 0-0. Beșiktaș evolua în 10 oameni în momentul în care au izbucnit incidentele, fundașul portughez Pepe fiind eliminat în minutul 30 pentru o intrare criminală.

Arbitrul Mete Kalkavan a încercat de trei ori să reia meciul, însă de fiecare dată incidentele au degenerat și a fost nevoit să suspende meciul.