Carousel hot news

Încă un eşec la juniori: 1-3 în faţa reprezentativei Cehiei

Selecţionata Under 18 a pierdut, scor 1-3, după executarea loviturilor de departajare, partida amicală disputată în deplasare cu reprezentativa similară a Cehiei. După cele 90 de minute...
23.08.2013 | 18:17

Selecţionata Under 18 a pierdut, scor 1-3, după executarea loviturilor de departajare, partida amicală disputată în deplasare cu reprezentativa similară a Cehiei. După cele 90 de minute regulamentare, scorul a fost egal, 1-1. Pentru România a înscris George Mareş, în minutul 38.

Noul antrenor, Liţă Dumitru, a folosit următorul unsprezece: Relu Stoian – Claudiu Săftescu (Alexandru Riţă), Vlad Măgureanu, Ionuţ Nedelcearu, Andrei Radu – Robert Moglan, Ciprian Dajboc – Paul Paţurcă, Robert Dumitrache (Adrian Mitea), Silviu Balaure – George Mareş.

Veştile bune vin de la selecţionata de fotbal Under 16, care a trecut cu 2-0 de reprezentativa similară a Republicii Moldova, într-un meci amical disputat în deplasare.

Golurile au fost înscrise de Mihai Rareş şi Vlăduţ Mihalcea.

Antrenorul principal al reprezentativei de juniori U16, Florin Răducioiu, a folosit următorul unsprezece: Ionuţ Poiană (Loren Voicila) – Radu Motreanu (Eduard Oprea), Vlad Gîşă, Fridrich Harald, Ionuţ Tudorancea – Valentin Costache, Mihai Rareş – Vlad Mihalcea, Darius Velcota, Alexandru Popescu (Valentin Nicolae) – Norbert Ianoş.