Sorin Dumitrescu
in Champions League
07/11/2018, 23:29
Bayern Munchen – AEK Atena 2-0. Victorie fără emoții pentru bavarezi, care domină grupa E GALERIE FOTO
Bayern - AEK

Bayern a câștigat cu 2-0 partida jucată pe teren propriu cu AEK Atena, ambele goluri ale meciului fiind marcate de Robert Lewandowski, Bayern are zece puncte în patru etape. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Bayern – AEK 2-0 (Lewandowski pen 30, 71)

UPDATE. Echipele de start

Le primeşti GRATIS cu revista TAIFASURI! Faimoasele GHEARE DE BUCĂTĂRIE au ajuns și în România! Americanii nu pot trăi fără ele! Detalii AICI

Echipe de start Bayern - AEK
Echipe de start Bayern – AEK

În clasamentul grupei E conduc Ajax și Bayern, la egalitate de puncte, 7, iar Benfica este a treia, cu 3 puncte. Grecii nu au reușit încă să obțină vreun punct. În cazul unui succes bavarezii vor face un pas important spre calificare, mai ales că în celălat joc din grupă Ajax va avea o misiune foarte grea la Lisabona, în fața Benficăi.

Bayern – AEK Atena Live Stream pe Digi Sport și Telekom Sport

Meciul Bayern Munchen – AEK Atena se joacă miercuri, 7 noiembrie, de la ora 22:00 în cadrul grupei E a Champions League și îl veți putea vedea Live Video pe postul Digi Sport 4. Puteți opta și pentru varianta de a accesa FANATIK.RO, unde îl puteți urmări în format LIVE VIDEO. Suporterii bavarezi sunt în conflict cu favoriții lor, după ultimele rezultate din Bundesliga, așa încât Bayern va căuta să îi împace printr-o victorie.

Bayern Munchen - AEK Atena live în Champions League. Grecii nu au nici un punct, dar faptul că au ajuns în grupele Champions League a însemnat enorm, inclusiv financiar
Bayern Munchen – AEK Atena live în Champions League. Grecii nu au nici un punct

Bayern – AEK la TV Online în Champions League

Bayern a mai adăugat o bilă neagră la evoluțiile din Bundesliga în ultima etapă, făcând doar 1-1 la Munchen cu modesta Freiburg, care a egalat în ultimele minute, la singurul șut tras pe poartă. Antrenorul Niko Kovac nu îi va avea cu AEK Atena pe accidentații de mai lungă durată Thiago Alcantara, Tolisso și Coman. Meciul Bayern Munchen – AEK Atena poate fi urmărit în format Live Stream pe cele două canale de sport din România: Digi Sport și Telekom Sport.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!