Becali e mulțumit de rezultatul cu Mlada și anunță: „N-au cum să ne scoată. Suntem în avantaj acum”

Alin Miu
in Europa League
09/08/2019, 00:38
Becali e mulțumit de rezultatul cu Mlada și anunță

FCSB a remizat 0-0 cu Mlada Boleslav în prima manșă din turul 3 preliminar al Europa League, dar patronul Gigi Becali este mulțumit de rezultat. Mai mult, acesta consideră că echipa sa ar fi meritat victoria datorită numărului mare de ocazii avute de-a lungul jocului de la Giurgiu.

Becali e mulțumit de rezultatul cu Mlada: “Suntem în avantaj”

Becali crede că un gol marcat în Cehia de FCSB rezolvă în mare măsură ecuația calificării. În ciuda optimismului său, Becali a recunoscut că FCSB are probleme de organizare tactică în acest moment.

Trebuia să înscriem. Am avut ocazii clare, bară din șase metri… Au trecut 90 de minute, dar mai avem o repriză de încă 90 de minute. Dacă marcăm un gol în Cehia, ei trebuie să înscrie de două ori. Suntem în avantaj acum. Era foarte important să nu primim gol acasă. Nu trebuie să mai avem teamă acum să apărăm ceva. Acum trebuie să atacăm, să dăm gol. Există valoare foarte mare la FCSB, dar nu există organizare.

Nici prin cap nu-mi trece că nu ne calificăm. Nu au cum să ne scoată. L-am ascultat și pe Coman, care a spus un mare lucru: i-am simțit că putem să-i învingem. E foarte important atunci când jucătorii își dau seama din teren că sunt mai buni– a spus Gigi Becali la Pro X