Belgia-Anglia 2-0 la CM 2018. Video. Vezi rezumatul! Belgienii au luat bronzul

Claudiu Surmei
în CM 2018
15/07/2018, 00:13
Belgia-Anglia 2-0 la CM 2018. Video. Vezi rezumatul! Belgienii au luat bronzul GALERIE FOTO
Belgia - Anglia 2-0 CM 2018 rezumat

Belgia a terminat pe locul 3 Campionatul Mondial 2018, după ce a învins Anglia cu scorul de 2-0 în finala mică. Golurile belgienilor au fost marcate de Thomas Meunier și Eden Hazard.

Belgienii au deschis repede scorul. Era minutul 4 când Chadli a centrat în careul advers, iar Meunier i-a luat fața lui Rose și a trimis mingea în plasa porții apărate de Pickford. Pasatorul de gol s-a accidentat în prima repriză și a fost schimbat în minutul 38 cu Vermaelen. Scorul la pauză a fost 1-0, după o repriză fără prea multe faze de poartă.

Vrei să citești acasă, în siguranță, TAIFASURI, revista ta preferată? Abonează te ACUM doar la oficiile Poștei Române! Surprize + CD urile preferate doar pentru ABONAŢII TAIFASURI

Belgia – Anglia 2-0 la CM 2018. Meunier și Hazard au adus victoria

Engelzii au făcut două modificări la pauză. Au intrat Rashford și Lingard în locul colegilor Rose și Sterling. Lukaku a făcut un meci sab și a fost și el înlocuit de Mertens în minutul 60, iar Dembele i-a luat locul lui Tielemans. Belgia a făcut 2-0 în minutl 82. Eden Hazard a intrat cu mingea în careu și a șutat la colțul scurt. Un minut mai târziu, Dele Alli a întrat în locul lui Loftus-Cheek, dar Anglia nu a mai putut face nimic pentru a evita înfrângerea.