Besiktas - Astra 1-1, Edi Iordanescu, Astra Giurgiu

Astra Giurgiu a reuşit un rezultat excelent în faţa unei formaţii care este virtual calificată în primăvara Ligii Campionilor!

Astra Giurgiu a reuşit un rezultat excelent, în faţa uneia din cele mai în formă echipe ale Europei. Beşiktaş Istanbul este deja, practic, calificată în optimile de finală ale Champions League, dintr-o grupă cu  AS Monaco, Red Bull Lepizig şi FC Porto. Astra a făcut 1-1 chiar pe terenul turcilor.

În acest moment, Beşiktaş este pe primul loc în grupa ei de Champions League. În partida cu Astra au evoluat destule vedete ale formaţiei antrenate de Şenol Guneş, inclusiv portughezul Ricardo Quaresma. Guneş este văzut de presa de la lângă Bosfor drept înlocuitorul perfect pentru Mircea Lucescu la echipa naţională a Semilunei.

Le Tallec a marcat în Beşiktaş - Astra 1-1.

Pektemek a deschis scorul în minutul 21, iar atacantul francez al Astrei, Anthony Le Tallec, a marcat golul egalizator în repriza a doua, minutul 61. Nu e prima oară când Astra reuşeşte să facă un rezultat excelent contra lui Beşiktaş: într-un alt amical, disputat în luna martie a acestui an, echipa antrenată atunci de Marius Şumudică a câştigat cu 3-1!

Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe GRUPA H pentru a vedea toate rezultatele meciurilor de azi din Liga Campionilor! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de astăzi

Astra Giurgiu se află în acest moment pe locul 6 al clasamentului în Liga 1 Betano, ultimul care duce în play-off. Formaţia antrenată de Edi Iordănescu a trecut printr-o transformare la începutul acestui sezon, după ce 16 jucători au plecat de la echipă, fiind aduşi un număr aproximativ egal. A existat o scădere a bugetului chiar la jumătate!