Video. Spectacol în derby-ul Beşiktaş – Fenerbahce. Quaresma, gol ireal

Beşiktaş a câştigat duelul cu Fenerbahce, de pe teren propriu, într-o partidă în care portughezul Ricardo Quaresma a reuşit două goluri.
Autor: Tibi Demeter | 25.02.2018 | 21:38
Video. Spectacol în derby-ul Beşiktaş - Fenerbahce. Quaresma, gol ireal

Campioana Turciei a câştigat cu 3-1 partida cu Fenerbahce, din runda cu numărul 23 din campionatul intern şi a urcat în acest moment pe locul trei, fiind la egalitate de puncte cu marea rivală, dar golaverajul este în favoarea celor de la Beşiktaş. VEZI IMAGINILE VIDEO MAI JOS

Fernandao a deschis scorl în minutul opt pentru oaspeţi, însă Beşiktaş a avut o revenire spectaculoasă în partea secundă. Croatul Domagoj Vida a eglatat în minutul 49, în timp ce Ricardo Quaresma a adus liniştea pe Vodafone Arena cu două goluri marcate în minutele 77 şi 90+4.

Beşiktaş – Fenerbahce 3-1. Quaresma, o nouă bijuterie

Starul portughez a marcat un gol de generic în poarta celor de la Fenerbahce, prin care trupa antrenată de Senol Gunes a preluat conducerea.  Cele două formaţii se vor duela din nou pe 1 martie, în semifinalele Cupei Turciei, în prima manşă, programată pe terenul lui Beşiktaş.

Campionatul Turciei este condus de Galatasaray, cea care are trei puncte în faţa lui Beşiktaş şi Fenerbahce şi un punct în faţa celor de la Istanbul Başakşehir, trupă care are însă un meci mai puţin disputat. Kayserispor, echipa antrenată de Marius Şumudică, ocupă locul cinci, la  şase puncte podium.