Video. Rămâne Latovlevic fără antrenor? A pierdut cu 0-3 în derby

Iasmin Latovlevic, internaţionalul român care evoluează în Turcia la Galatasaray, ar putea rămâne fără antrenor în urma unei noi înfrângeri.
Autor: Tibi Demeter | 02.12.2017 | 22:05

Galatasaray a pierdut cu 3-0 derby-ul cu Besiktas, iar formaţia la care evoluează Iasmin Latovlevic ar putea să îşi demită antrenorul. Croatul Igor Tudor a avut un start excelent de sezon pe banca turcilor, însă a pierdut trei din ultimele cinci meciuri în campionat şi ar putea să fie dat afară. VEZI IMAGINILE VIDEO MAI JOS

Besiktas a deschis scorul în minutul 46 prin Cenk Tosun, cel care a profitat de o gravă eroare a portarului Muslera.  Dusko Tosic avea să majoreze ecartul gazdelor în minutul 70, în timp ce Alvaro Negredo, intrat în minutul 88, a închis tabela la ultima fază cu un o reuşită individuală superbă. Pentru Galatasaray este a treia înfrângere în ultimele cinci etape, după umilinţa cu Istanbul Başakşehir, 5-1 şi insuccesul cu Trabzonspor, 2-1.

Besiktas – Galatasaray 3-0. Iasmin Latovlevic nu a facut parte din lotul oaspeţilor

Internaţionalul român a suferit o întindere a ligamentelor de la genunchiul drept şi are meniscul extern rupt. Latovlevic a fost achiziţionat la începutul lunii septembrie de Galatasaray de la Karabukspor în schimbul sumei de 550.000 de euro.

Fostul jucător de la FCSB a intrat în conflict cu fanii propriei echipe, fiind fluierat la fiecare atingea a balonului în partida cu Alanyaspor. Românul a fost în cele din urmă scos de pe teren în minutul 70 de Igor Tudor, antrenorul echipei fiind exasperat de reacţia suporterilor echipei Cim-Bom-Bom.