BILD: “Schumacher se simte mai bine, starea sa de sănătate indică semne încurajatoare!”

MARCA: Prea puternici pentru nemţi...
03.04.2014 | 09:12

MARCA: Prea puternici pentru nemţi

Real Madrid a învins, scor 3-0, pe Borussia Dortmund şi este ca şi calificată în semifinalele Ligii Campionilor, fiind greu de crezut că nemţii vor avea puterea să întoarcă partida în retur. Bale, Isco şi Ronaldo au adus liniştea pe Santiago Bernabeu, într-o partidă în care fundaşul Pepe a strălucit, conform jurnaliştilor spanioli.

marca

LA GAZZETTA DELLO SPORT: Roma s-a apropiat de Juve

AS Roma a cîştigat, scor 4-2, restanţa cu Parma şi s-a apropiat la opt puncte de liderul Juventus. Totti, autorul unui gol, a fost în mare formă, ziariştii din “Cizmă” fiind de părere că fotbalistul poate fi decisive pe acest final de campionat.

gazzetta

L’EQUIPE: Ce final!

PSG a cîştigat, scor 3-1, prima manşă a sfertului de finală cu Chelsea şi este favorită la calificarea în semifinalele Champions League. Pastore a înscris în minutul 93 un gol senzaţional, după ce a driblat mai mulţi fundaşi ai lui Chelsea, reuşită care a aruncat în aer Parc des Princes.