Biletul câștigător de cota 110 pe meciurile din Europa League. Foto

Francisc Oprea    Ionut Neamţu
in Europa League
20/09/2019, 10:11
Biletul câștigător de cota 110 pe meciurile din Europa League. Foto GALERIE FOTO
Victoria CFR-ului cu Lazio a fost unul dintre pariurile câștigătoare. Sursă Foto: Sportpictures

Un norocos parior a câștigat de peste 100 de ori suma pariată pe 8 meciuri din grupele Europa League. Suma pusă în joc a fost 50 de lei, iar câștigul se ridică la peste 6000. Una dintre partidele mizate a fost cea a CFR-ului cu Lazio, unde pariorul a mizat pe o victorie sau un egal.

Biletul care i-a adus unui parior peste 6000 de lei

Cel mai inspirat parior pentru meciurile din Europa League a câștigat peste 6000 de lei, după ce mizase 50 pe 8 meciuri din grupele Europa League. Cota totală a fost 110 a avut inspirația de a paria pe o surpiză reușită de Slovan Bratislava în meciul cu Besiktas și pe un rezultat pozitiv pentru CFR Cluj în meciul cu Lazio. Meciurile care au adus unui parior peste 6000 de lei:

• Basel – Krasnodar 5-0 (1, cota 2,25)
  • PSV – Sporting 3-2 (1, cota 1,70)
  • CFR Cluj – Lazio 2-1 (1x, cota 1,92)
  • Standard – Vitoria Guimaraes 2-0 (1, cota 1,90)
  • Porto – Young Boys 2-1 (1, cota 1,55)
  • Gent – Saint-Ettiene 3-2 (1, cota 2,15)
  • Slovan Bratislava – Besiktas 4-2 (1x, cota 1,58)
  • Partizan – AZ Alkmaar 2-2 (1x, cota 1,50)

Pariorul a mizat doar pe rezultate pozitive obținute de gazde, iar surprizele reușite de CFR Cluj Slovan Bratislava și Gent, care au câștigat cu Besiktas, respectiv Saint-Ettiene, victoriile obținute de Basel, PSV, Standard Liege, Porto, Gent și egalul celor de la Partizan cu AZ Alkmaar, i-au rotunjit conturile cu aproximativ 6000 de lei.

Biletul care a dus unui parior peste 6000 de lei

CFR, surpriza serii în Europa League

Prima etapă a fazei grupelor din Europa League nu a produs mari surprize, înafară de victoria CFR-ului din meciul cu Lazio. Chiar dacă partida a început în maniera așteptată și italienii au deschis scorul după 25 de minute, Ciprian Deac a transformat o lovitură de la 11 metri înainte de pauză și a restabilit egalitatea. Golul victoriei a fost adus de Billel Omrani, în minutul 75.

În celălalt meci al grupei, Celtic a remizat cu Nantes, scor 1-1, și CFR Cluj este liderul grupei E după prima etapă.