Biletul Zilei 04.04.2018. Cote bune din Liga Campionilor

BETMAG
in Biletul zilei
04/04/2018, 08:42

Singurele reprezentante ale Angliei rămase în Liga Campionilor se întâlnesc miercuri, de la 21:45. Liverpool şi Manchester City joacă pe Anfield Road meciul din prima manşă a sferturilor competiţiei.

Vezi AICI biletul zilei 4 aprilie 2018

Biletul Zilei 04.04.2018. Liverpool – Manchester City

• Liverpool şi Manchester City se întâlnesc pentru a treia oară în acest sezon. După un 0-5 pe Etihad Stadium, “cormoranii” s-au impus cu 4-3 în returul de pe Anfield Road. Toate cotele de la biletul zilei
  • Pentru a ajunge în sferturile Ligii Campionilor, Liverpool a eliminat-o în faza precedentă pe FC Porto, scor 5-0 la general. De partea cealaltă, Manchester City a trecut fără probleme de FC Basel, 5-2 la general.
  • Liverpool are două victorii consecutive în Premier League, 5-0, pe propriul teren, cu Watford, apoi, 2-1, în deplasarea de la Crystal Palace.
  • Manchester City e de neoprit în Premier League. Are victorii pe bandă rulantă şi este lider autoritar, cu un avans de 16 puncte, cu şapte etape rămase de disputat în acest sezon.

Biletul nostru continuă cu a doua partidă a zilei din Liga Campionilor. Tot de la 21:45, pe Camp Nou, FC Barcelona o întâlneşte pe AS Roma.

Biletul Zilei 04.04.2018. FC Barcelona – AS Roma

• Pentru a ajunge în sferturile de finală, FC Barcelona s-a distrat cu Chelsea în optimi şi s-a calificat cu scorul general de 4-1. În schimb, AS Roma s-a calificat cu mari emoţii după dubla manşă cu Şahtior Doneţk, graţie golului marcat în deplasare.
  • Barcelona este de neoprit în campionatul intern. Este neînvinsă şi are un avans de nouă puncte în fruntea clasamentului.
  • AS Roma merge în Barcelona după remiza din Serie A, scor 1-1, în deplasarea de la Bologna. În clasamentul din Italia, romanii sunt pe locul al treilea, cu 60 de puncte.
  • Ultimul meci direct jucat pe Camp Nou s-a încheiat rău pentru italieni. În noiembrie 2015, FC Barcelona s-a impus cu 6-1.