Astăzi pariem pe primele două întâlniri din sferturile de finală ale Campionatului Mondial de handbal masculin. Mizăm 100 de lei pe o cotă totală de 6.92 la MaxBet și așteptăm un profit excepțional cu biletul zilei la pariuri de marți, 28 ianuarie 2025.
Deschidem biletul zilei de marți la pariuri cu meciul Croația – Ungaria, care începe la ora 19:00. Se anunță unul dintre cele mai echilibrate jocuri din această fază a competiției, cele două formații fiind cam la același nivel.
Croații și-au câștigat grupa cu dificultate, beneficiind de rezultatele mai bune în directele cu Egipt și Islanda. Astfel, ei vor avea avantajul de a evolua în sferturile de finală pe teren propriu, la Zagreb.
Ungurii vor să-și depășească performanța de la ediția precedentă când s-au oprit în sferturi, însă va fi dificil să facă față într-o atmosferă ce se anunță electrizantă. La acest meci vom miza pe varianta ”1 solist și peste 54.5 goluri”, care are la MaxBet o cotă de 2.47.
A doua întâlnire pe care v-o propunem astăzi la biletul zilei este Franța – Egipt, programată de la ora 22:00. Vicecampioni mondiali, francezii nu văd în fața ochilor decât medalia de aur și pornesc ca mari favoriți.
Trupa pregătită de Guillaume Gille are un parcurs perfect, cu 5 victorii din tot atâtea partide în faza grupelor, și un atac de invidiat care poate oricând să surprindă chiar și cele mai bune defensive din lume.
Faraonii, cu dinamovistul Ali Zein în componență, au prins din nou sferturile mondiale, însă le va fi greu să le țină piept francezilor. În aceste condiții, am ales pronosticul ”marja victoriei Franța: 6-10 goluri”, pentru că și cota de 2.80 oferită de MaxBet este foarte tentantă.
În concluzie, pentru biletul zilei de marți la pariuri, avem de la MaxBet o cotă de 2.47 pentru pronosticul ”1 solist și peste 54.5 goluri” în meciul Croația – Ungaria și o cotă de 2.80 pentru ”marja victoriei Franța: 6-10 goluri” la Franța – Egipt, care combinate pe un singur bilet ne dau o cotă totală de 6.78. Numai bună pentru un câștig de 678 de lei dacă alegem să mizăm 100 de lei.
ATENȚIE! Acestea sunt doar niște pronosticuri ale tipsterilor FANATIK și nu reprezintă o garanție a câștigului. Fiecare persoană este responsabilă de ceea ce pariază și de sumele pe care alege să le mizeze.