Iuliana Spirache
în CFR Cluj
06/05/2019, 21:30
Billel Omrani, gol după o pauză de aproape cinci luni. Ultima dată reuşise o dublă GALERIE FOTO
Billel Omrani se bucură după un gol înscris pentru CFR Cluj! Francezul a marcat după o pauză de aproape cinci luni. Sursă foto: sportpictures.eu

Billel Omrani a deschis scorul în meciul jucat de CFR Cluj pe terenul celor de la Astra Girugiu în minutul 15, după ce a profitat de o greşeală a lui Cestor. Atacantul francez a reuşit să înscrie primul gol după o pauză de aproape cinci luni în Liga 1 Betano.

Billel Omrani, gol după o pauză de aproape cinci luni

Billel Omrani a fost pe fază şi a profitat de o greşeală făcută de Cestor în minutul 15 al partidei Astra Giurgiu – CFR Cluj şi de indecizia lui Dima, s-a lansat într-o cursă spre poarta lui Miguel Santos şi a deschis scorul.

Astfel, vârful francez a reuşit să înscrie primul gol pentru CFR Cluj după o pauză de aproape 5 luni. Billel Omrani a marcat ultima dată în Liga 1 Betano în etapa a 19-a din sezonul regulat, atunci când CFR Cluj a remizat pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaş, scor 2-2, pe 8 decembrie 2018. Atacantul a înscris în minutul 43, iar apoi a adus egalarea pentru campioana României cu un gol marcat în 87. Pentru Gaz Metan au înscris Ely Fernandes (min. 12) şi Antoni Ivanov (min. 32).