“Bizonul” e din nou “bizon”! Transformarea uluitoare a lui Harlem Gnohere! Câte kilograme s-a îngrășat. FOTO

19.08.2019 | 18:09
Bizonul e din nou bizon Transformarea uluitoare a lui Harlem Gnohere Cate kilograme sa ingrasat FOTO

Harlem Gnohere a revenit după o pauză de de trei luni și 13 zile, iar transformarea “Bizonului” este uluitoare! Atacantul francez a fost introdus de Vergil Andronache în minutul 61 al partidei dintre FCSB și Poli Iași, iar spectatorii au rămas surprinși în momentul în care l-au văzut pe fotbalistul în vârstă de 31 de ani intrând pe teren. VEZI MAI MULTE IMAGINI ÎN GALERIA FOTO DE MAI SUS!

Transformarea uluitoare a lui Harlem Gnohere

Harlem Gnohere a intrat în locul lui Gikiewicz în meciul FCSB – Poli Iași, scor 1-2, dar atacantul francez nu s-a ridicat la forma fizică arătată înaintea accidentării suferite pe finalul sezonului 2018 – 2019. “Bizonul” jucase ultima dată pentru FCSB în partida câștigată pe terenul celor de la Universitatea Craiova, scor 0-2, iar după aceea a stat pe “bară” până la duelul cu Poli Iași din sezonul 2019 – 2020.

Pauza de trei luni și 13 zile făcută de Harlem Gnohere și-a pus amprenta asupra fotbalistului care a mai evoluat și pentru Dinamo București. FANATIK a aflat că “Bizonul” s-a îngrășat cel puțin 7 kilograme în perioada petrecută departe de terenul de fotbal. Acesta este și motivul pentru care Vergil Andronache a decis să mizeze pe polonezul Gikiewicz în atac și Harlem Gnohere să înceapă meciul din etapa a 6-a pe banca de rezevă. Francezul are nevoie de timp să revină la o formă fizică bună și să scape de kilogramele în plus.

Stânga - Harlem Gnohere după accidentare. Dreapta - Harlem Gnohere la meciul cu Universitatea Craiova
Stânga – Harlem Gnohere după accidentare. Dreapta – Harlem Gnohere la meciul cu Universitatea Craiova

Harlem Gnohere s-a “rupt” în meciul Universitatea Craiova – FCSB 0-2

Harlem Gnohere s-a accidentat în minutul 12 al partidei dintre Universitatea Craiova și FCSB atunci când francezul a încercat să contribuie la o acțiune a lui Dennis Man. Atacantul a acuzat dureri și medicii l-au diagnosticat cu ruptură a peretelui anterior și o slăbire a peretelui posterior ale canalului inghinal de parte stânga (inguinal disruption) și entezopatie a mușchilor adductori de aceeași parte și fost supus unei intervenții chirurgicale pe 11 iunie 2019.

“Bizonul” a fost golgheterul FCSB-ului în ultimele două sezoane din Casa Pariurilor Liga 1. Atacantul a rușit să înscrie câte 15 goluri în edițiile 2017 – 2018 și 2018 – 2019. Francezul va fi trecut de FCSB pe lista UEFA pentru dubla cu Vitoria Guimaraes din play-off-ul Europa League. Meciul tur va avea loc joi, 22 august, de la ora 21.30, pe stadionul “Marin Anastasovici” din Giurgiu, iar returul se joacă pe 29 august, de la ora 22.00.

Harlem Gnohere și Bradley Diallo în meciul dintre FCSB și Poli Iași. Sursă foto: sportpictures.eu