Blonda care îl ţine în formă pe Andrei Cristea. Cum arată soţia vârfului de la Poli Iaşi. Foto

08.05.2018 | 21:57
AndreI Cristea şi soţia în vacanţă

Andrei Cristea a marcat golul victoriei în partida Poli Iaşi-FCSB 1-0, în minutul 88, reuşită prin care ar putea trimite titlul în curtea celor de la CFR Cluj. Veteranul de 33 de ani a arătat şi în acest sezon o formă excelentă, fiind golgheterul formaţiei de sub Copou, iar secretul pare să se afle chiar în casa atacantului.

Ioana Cristea, soţia fotbalistului, se pare că este cea care îl ţine în formă pe atacantul care a înghenunchiat Valencia, în celebrul meci de pe Ghencea din urmă cu 13 ani. „Vârful” de 20 de ani marca atunci două goluri în poarta spaniolilor şi aducea calificarea în sferturile de finală.

Andrei Cristea a bifat cele mai importante cluburi din România, dar a prins şi un sezon în Germania

Atacantul născut la Bacău a făcut carieră în România la FCSB şi Dinamo, înainte să fie achiziţionat de nemţii de la Karlsruher în schimbul a aproximativ 750.000 de euro de la trupa din Ştefan Cel Mare. Cristea a mai evoluat în străinătate la Salernitana şi FK Gabala, înainte să revină în România în 2016.