Carousel hot news

VIDEO. Stancu, la primul gol la Bursaspor! A aşteptat 7 luni

Bogdan Stancu a spart gheaţa şi, după 7 luni, a marcat primul gol pentru Bursaspor în campionat. Este prima reuşită a "Motanului" la echipa la care s-a transferat la începutul anului 2017....
11.09.2017 | 09:13

Bogdan Stancu a spart gheaţa şi, după 7 luni, a marcat primul gol pentru Bursaspor în campionat. Este prima reuşită a “Motanului” la echipa la care s-a transferat la începutul anului 2017. Stancu a înscris golul de 3-0 în victoria lui Bursa de pe teren propriu cu Akhisar Beledyiespor. Atacantul a punctat în minutul 74.

Stancu a avut un început mai greu la Bursaspor şi a reuşit să marcheze la 7 luni de la transferul său de la Genclerbirligi. “Motanul” reuşise şi un assist etapa trecută, în înfrângerea lui Bursaspor cu 1-2 împotriva campioanei Beşiktaş. Românul este titular în noul sezon pentru Bursa, fiind integralist în trei dintre cele 4 etape desfăşurate până acum în Superliga. Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi

Reuşita “Motanului” a venit după o preluare foarte bună la marginea careului şi un şut năprasnic care nu i-a lăsat nicio şansă portarului advers. După primele 4 etape, Bursa este pe locul 8 cu 6 puncte, reuşind două victorii şi suferind două înfrângeri până acum. Bursaspor a câştigat în acest sezon cu Alanyaspor şi cu Akhisar Beledyiespor, dar a fost învinsă de Istanbul BB şi Beşiktaş.

Bogdan Stancu nu a avut parte de cele mai bune momente la ultima acţiune a naţionalei. “Motanul”, un specialist al penalty-urilor, a ratat o lovitură de pedeapsă împotriva Armeniei. Dar, România a câştigat acel meci graţie reuşitei lui Alex Maxim din minutul 90. În schimb, tricolorii au pierdut în Muntenegru cu 0-1 şi au rămas fără nicio şansă de calificare la CM 2018.