Bogdan Vintilă, ironic după FCSB – Sepsi: „Poate era un telefon acolo”

Andrei Bogdan Şchiopu
în FCSB
04/11/2019, 00:00
Bogdan Vintilă. Sursă foto: sportpictures.eu

Bogdan Argeș Vintilă a vorbit despre disputa dintre echipa sa și Sepsi și a comentat și cea mai controversată fază a meciului și anume penalty-ul pe care Florin Tănase l-a primit în minutul 56 al partidei, din care Harlem Gnohere a adus egalarea echipei sale. În cele din urmă, vicecampioana României a întors rezultatul și a câștigat confruntarea cu 2-1.

Bogdan Vintilă: „Poate era un telefon acolo”

Bogdan Vintilă a declarat că nu a văzut prea bine faza penalty-ului: „Am corectat lucrurile pe care nu le-am făcut în prima repriză. Am avut posesie, dar nu ne-am creat prea multe ocazii. În a doua repriză ne-am făcut jocul și a fost păcat că nu am marcat mai multe goluri. Nu am văzut faza penalty-ului, chiar nu vreau să comentez. Sepsi a fost o echipă foarte bună, care se apăra bine și le-am spsu băieților că trebuie să fim foarte atenți la ei, pentru că au reușit rezultate foarte bune.

„Mă bucur că am reușit să revenim și să câștigăm meciu. Azi am câștigat un joc pe care l-am abordat periculos. Vreau să câștig fiecare meci în parte, la fel și jucătorii mei, cu Botoșaniul nu este vorba despre o revanșă ci despre 3 puncte care sunt puse în joc”, a continuat Bogdan Vintilă.

„Nu contează ce am făcut ci ceea ce vom face de-acum înainte. Cu Mache vorbesc tot timpul, iar foile care s-au văzut erau cu echipele de joc. Poate era și un telefon mobil, dar eu doar am vorbit cu el, nu am primit alte informații”, a încheiat antrenorul FCSB-ului.