Video. Meci nebun pentru Boloni în Belgia! Conducea liderul cu 2-0 în minutul 90, finalul a fost de infarct

Tibi Demeter
în Fotbal international
21/01/2018, 20:37

Tehnicianul român a fost la doar câteva minute de un succes important în faţa liderului Club Brugge, într-o partidă disputată duminică pe teren propriu. Antwerp a condus cu 2-0 până în minutul 89, după golurile marcate Matheus şi Owusu, în prima repriză. VEZI REZUMATUL MAI JOS

Elevii lui Boloni au predat o lecţie defensivă în partea secundă, dar totul s-a prăbuşit în minutele de final, după ce Tomecak a redus din diferenţă în minutul 89, în timp ce Vormer a egalat în al doilea minut suplimentar.

Vrei să citești acasă, în siguranță, TAIFASURI, revista ta preferată? Abonează te ACUM doar la oficiile Poștei Române! Surprize + CD urile preferate doar pentru ABONAŢII TAIFASURI

Boloni a ratat şansa de a se apropia de podium

În ciuda faptului că Antwerp este o echipă nou promovată în Belgia, trupa pregătită de Boloni este pe locul al patrulea în campionat şi putea să se apropie la doar trei puncte de Anderlecht, ultima ocupantă a podiumului.

Antwerp a adunat 35 de puncte în 23 de etape în Belgia şi are în acest moment nouă victorii, opt rezultate de egaliate şi cinci înfrângeri. Trupa lui Boloni a reuşit totuşi să ofere o mână celor de la Charleroi, echipă care se află în acest moment la nouă puncte de Club Brugge.