Adrian Căpriţă
în STIRI INTERNATIONALE
21/02/2015, 11:20
VIDEO / Claudiu Keşeru a debutat pentru Al Gharafa! GALERIE FOTO

UPDATE / Claudiu Keşeru a debutat ieri la Al Gharafa. Fostul atacant al Stelei a intrat în minutil 57 al partidei cu Al Sailiya, Meciul s-a terminat la egalitate, scor 3-3. În urma acestui rezultat, Al Gharafa a rămas pe locul 6 în campionatul din Qatar.

Echipa antrenată de Ladislau Boloni, Al Khor, a terminat la egalitate meciul din etapa a 18-a cu cei de la Qatar SC, scor 1-1.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 64, prin Fadhl, iar elevii lui Boloni au egalat prin Madson, cu două minute înainte de finalul partidei.

În urma acestui egal, Al Khor este pe locul 9, cu 22 de puncte, cu 9 mai puţin decît ocupanta locului 4, Qatar SC. Etapa viitoare echipa lui Boloni se va deplasa la Al-Shahaniya, ocupanta locului 13.