Claudiu Melinte
în Stiri sportive
03/10/2016, 00:05

Week-end greu pentru pariori… Au fost o mulţime de suprize în fotbalul european, care au dat peste cap o mulţime de bilete. Casele de pariuri să zică ”sărut-mîna” pentru că au încheiat sfîrşitul de săptămînă cu un profit mare de tot…

Au fost două bombe mari şi late în Spania.”X-ul” de la Real Madrid – Eibar şi ”1 solist” de la Celta Vigo – Barcelona. Multă lume se aştepta la victorii lejere pentru cei doi granzi. Nu s-a întîmplat… Bayern a dat şi ea planurile pariorilor peste cap. Bavarezii au pierdut primele puncte în actuala stagiune din Bundesliga după 1-1 cu ”ţapii” de la FC Koln.

Celta Vigo – Barcelona 4-3 (cotă 7,00) – VIDEO
* Barcelona a fost luată total pe nepregătite de debutul nebun de meci de la Vigo. Formaţia gazdă avea, în minutul 33, un avantaj de trei goluri pe tabela de marcaj! În debutul reprizei secunde, Barcelona a dat senzaţia că va reveni în meci, reuşind să marcheze de două ori în cinci minute. În final, Celta s-a impus cu 4-3.
Bayern – FC Koln 1-1 (cotă 7,25) – VIDEO

* ”Ţapii” au demonstrat că tranversează o perioadă excelentă, fiind neînvinşi în actuala stagiune din Bundesliga. Au rămas aşa şi după meciul cu Bayern. Bavarezii au avut un singur şut pe poartă, acela din care Kimmich a înscris.
Leverkusen – Dortmund 2-0 (cotă 3,25) – VIDEO
* Pariorii au avut de suferit, în special că n-a fost ”GG”. Multă lume a pariat pe un astfel de semn, mai ales că Dortmund avea o medie de peste 4 goluri marcate în ultimele cinci jocuri!
Tottenham – Manchester City 2-0 (cotă 3,00) – VIDEO
* A fost prima înfrîngere suferită de Manchester City în ”era Guardiola”. Aceeaşi echipă care s-a distrat cu Steaua în play-off-ul Ligii Campionilor, n-a avut nici o şansă în faţa unei formaţii bine puse la punct ca Tottenham.
Manchester United – Stoke 1-1 (cotă 5,60) – VIDEO
* Criza de rezultate a lui Jose Mourinho continuă la Manchester United după 1-1 cu Stoke. Martial a deschis scorul în minutul 69 pentru ”diavoli”. N-a fost suficient pentru că Allen a stabilit scorul final în minutul 82, 1-1!
Atalanta – Napoli 1-0 (cotă 5,40) – VIDEO
* Gruparea care evoluează pe stadionul San Paolo era neînvinsă pînă la ora jocului cu Atalanta. La fel, mulţi pariori au mizat pe ”2 solist”, mai ales că multiplicatorul era unul foarte avantajos – 1,67.
Real Madrid – Eibar 1-1 (cotă 12,00) – VIDEO
* Real Madrid traversează una dintre cele mai slabe perioade din ultimii ani. Din luna mai a anului 2009, ”galacticii” n-au mai avut o serie de 4 meciuri fără victorie. Atunci au fost 5 înfrîngeri consecutive. După acea serie neagră, Juande Ramos a fost schimbat cu Manuel Pellegrini. Zidane este în pericol?