Dortmund s-a chinuit cu o nou-promovată!

Vicecampioana Germaniei şi a Europei, Borussia Dortmund, a învins, pe teren propriu, scor 2-1 (1-0), echipa nou-promovată Eintracht Braunschweig, în etapa a doua din 1.Bundesliga. Golurile...
Autor: Mihnea-Marsilian Totann | 18.08.2013 | 20:34

Vicecampioana Germaniei şi a Europei, Borussia Dortmund, a învins, pe teren propriu, scor 2-1 (1-0), echipa nou-promovată Eintracht Braunschweig, în etapa a doua din 1.Bundesliga. Golurile gazdelor au fost reuşite de jucători introduşi în repriza secundă: Hofmann (75) şi Reus (86 din penalti). Oaspeţii au înscris în penultimul minut prin Kratz.

În celălalt meci disputat astăzi în etapa a doua, 1.FC Nurnberg – Hertha BSC Berlin 2-2 (Drmici 40, Kiyotake 89 / Allagui 61, Ronny 79 – penalti).

Borussia Dortmund, FC Bayern Munchen, Bayer 04 Leverkusen, 1.FSV 05 Mainz şi SV Werder Bremen sînt echipele care au acumulat maximum de puncte, şase.