Stiri sportive

Brazilia – Argentina 0-1 într-un meci amical la Riyadh. Video cu rezumatul. Messi a adus victoria ”pumelor” în fața marii rivale

15.11.2019 | 21:02
Brazilia - Argentina 0-1 într-un meci amical la Riyadh. Video cu rezumatul. Messi a adus victoria ”pumelor” în fața marii rivale

Brazilia și Argentina, cele două mari rivale din America de Sud, se întâlnesc vineri, pe King Saud University Stadium din Riyadh, în cel mai tare amical al acestui final de an. Va fi al doilea meci de pregătire dintre cele două naționale, după duelul de la Jeddah disputat în octombrie și încheiat cu succesul trupei lui Tite, scor 1-0.

UPDATE: 15 noiembrie, ora 20:59. Golul lui Lionel Messi din minutul 14 s-a dovedit a fi decisiv în amicalul de cinci stele dintre Brazilia și Argentina. Disputat la Riyadh, amicalul dintre cele două puternice naționale din America de Sud a fost dominat de brazilieni, însă pe tabelă am avut un singur gol. De menționat faptul că Brazilia a avut un penalty ratat prin Gabriel Jesus (10).

UPDATE: 15 noiembrie, ora 20:41. Cu 10 minute până la final, ”pumele” continuă să conducă la diferență minimă. Elevii lui Tite nu găsesc drumul spre poarta lui Andrada.

UPDATE: 15 noiembrie, ora 20:04. A început repriza secundă. Tite forțează egalarea și îl introduce pe teren pe Coutinho, jucătorul lui Bayern Munchen.

UPDATE: 15 noiembrie, ora 19:50. PAUZĂ la Riyadh: Brazilia – Argentina 0-1.

UPDATE: 15 noiembrie, ora 19:30. Brazilia – Argentina 0-1. Lionel Messi a deschis scorul în minutul 14, după ce a recuperat o minge din brațele lui Alisson Becker, cel care tocmai îi parase un penalty.

În minutul 10, Gabriel Jesus a ratat o lovitură de la 11 metri pentru Brazilia, trimițând alături.

VEZI LIVE VIDEO PARTIDA

Brazilia – Argentina Live Video. Meci amical la Riyadh

Echipele de start:

• Brazilia: Alisson – Danilo, Militão T. Silva, Alex Sandro – Arthur, Casemiro, Paquetá; Willian – Roberto Firmino, Gabriel Jesús.
  • Argentina: Andrada – Foyth, Pezzella, Otamendi, Tagliafico – Lo Celso, Paredes, De Paul – Messi, Martinez, Dybala.

Întâlnirea Brazilia – Argentina de la Riyadh va reprezenta a 111-lea duel dintre cele două mari rivale în toată istoria. Selecao are 46 de succese, față de cele 37 de succese ale ”pumelor”.

Brazilia – Argentina va fi un duel cu Messi, dar fără Neymar. Lionel Messi va fi titular în atacul echipei lui Scaloni. Starul Barcelonei revine la prima reprezentativă după suspendarea de trei luni primită după meciul cu Chile de la Copa America. La Selecao, Neymar nu face parte din lot, fiind în continuare accidentat.