Brazilia – Belgia 1-2 la CM 2018. Video. Vezi rezumatul! Belgia, în semifinale

Tibi Demeter
in CM 2018
06/07/2018, 23:06
Brazilia - Belgia 1-2 la CM 2018. Video. Vezi rezumatul! Belgia, în semifinale

Belgia este a doua echipă calificată în semifinalele Campionatului Mondial 2018 după o victorie obţinută cu 2-1 în faţa naţionalei Braziliei. Formaţia europeană se va duela în penultimul act cu Franţa, formaţie care a învins Uruguay cu 2-0 în sferturile de finală.

Brazilia - Belgia 1-2 la CM 2018. Video. Vezi rezumatul! Belgia, în semifinale 1
Brazilia – Belgia 1-2 la CM 2018. Video. Vezi rezumatul! Belgia, în semifinale 1

Trupa antrenată de Roberto Martinez a deschis scorul în minutul 13 datorită unui autogol marcat de Fernandinho, cel care şi-a înscris în propria poartă cu mâna. Belgienii s-au plasat în defensivă, însă au lovit din nou pe contraatac în minutul 31 prin Kevin De Bruyne, autorul unui şut perfect care s-a oprit în poarta lui Allison Becker.

Brazilia – Belgia 1-2 la CM 2018. Selecao, fără idei în ofensivă

Renato Augusto, intrat pe teren în minutul 73, a egalat în minutul 76, cu o lovitură perfectă de cap în urma unei centrări venite de la Philippe Coutinho. Noul intrat a fost la un pas să aducă şi egalarea în minutele de final, dar a ratat un şut dintr-o poziţie