Revista Fanatik / Septembrie - 48 de pagini, numai 5 lei
48 de pagini, numai 5 lei

Petre Cozma, răvăşit de eliberarea ucigașilor fiului: „Îi iau cu lopata!”
Acum la toate punctele de presă

Atacantul lui Vasco da Gama, Rildo, a avut o intrare criminală asupra mijlocaşului formaţiei Botafogo, Joao Paulo, în minutul 5 al meciului din etapa a şasea a campionatului statal din Rio de Janeiro, dar a scăpat cu pedeapsa minimă.

Deşi Joao Paulo a părăsit terenul pe targă cu fractură de tibie şi peroneu şi a fost schimbat imediat, arbitrul nu a considerat intrarea periculoasă şi i-a acordat doar cartonaş galben lui Rildo, care însă a fost schimbat de propriul antrenor în minutul 19 din cauza tensiunilor din teren. De semnalat că Paulinho, cel care a intrat în locul lui Rildo, a reuşit golul victoriei.

Derby-ul din Brazilia a fost câştigat de Vasco da Gama

Derby-ul brazilian al statului Rio de Janeiro a fost câştigat de Vasco da Gama, care s-a impus cu scorul de 3-2. Golurile învingătorilor au fost marcate de Riascos 37, Rios 45+1 şi Paulinho 84, în timp ce pentru Botafogo au înscris Rodrigo 51 din penalty şi Marlos Brenner 68.