Poza zilei la CM2018 / Albacher

Bronz la CM 2018! Belgia a învins Anglia și a terminat pe locul 3

Autor: Claudiu Surmei | 14.07.2018 | 19:52
O firmă de produse electronice trebuie să înapoieze banii la mii de clienți după ce diavolii roșii au marcat peste 15 goluri la CM

Belgienii au primit medaliile de bronz, după ce au învins Anglia cu scorul de 2-0 în finala mică la Campionatul Mondial 2018 și au terminat competiția pe locul 3.

Belgia a deschis repede scorul prin Meunier în partida cu Anglia. Era minutul 4 când Chadli a centrat în careu, iar Meunier a reușit să trimită mingea în plasa porții lui Pickford. Scorul la pauză a fost 1-0, iar englezii au făcut 2 modificări înainte de reluarea jocului.

Belgia a învins Anglia cu 2-0 în finala mică CM 2018

Belgienii au dominat partida și după pauză și au mai marcat o dată pe final prin Eden Hazard. Scorul final a fost 2-0, iar Belgia a terminat Campionatul Mondial 2018 pe locul 3. La finalul partidei, belgienii au primit medaliile de bronz și au fost felicitați de către englezi.