Bucur, EROUL lui Kuban! Românul a egalat în derby-ul oraşului Krasnodar

Adrian Căpriţă
in Pariuri sportive
03/12/2014, 20:39

Gigel Bucur a înscris un gol în duelul oraşului Krasnodar, între Kuban şi FC Krasnodar, terminat la egalitate, 1-1.

Românul a marcat golul prin care formaţia sa a egalat, în minutul 58, după ce Pereyra deschisese scorul în prima repriză pentru oaspeţi.

Acest meci era foarte important pentru FC Krasnodar, care putea urca pe locul 2 în această rundă dacă lua toate cele trei puncte. Terminînd la egalitate, a rămas pe locul 3, la egalitate cu ŢSKA Moscova.

Kuban, echipa lui Gigel Bucur, este pe locul 6, la 5 puncte în spatele adversarei de miercuri.