Buffon a gafat în partida PSG – Bayern Munchen 1-3. Video

Autor: Tibi Demeter | 21.07.2018 | 21:00
Gigi Buffon, prima gafă în tricoul lui PSG împotriva lui Bayern Munchen

Gigi Buffon a gafatt la Paris Saint-Germain, după transferul din această vară,  în partida contra celor de la Bayern Munchen, pierdută cu 3-1 de campioana Franţei. Fostul portar al celor de la Juventus a evoluat 66 de minute şi a greşit la un gol marcat de formaţia bavareză.

Gigi Buffon, prima gafă în tricoul lui PSG împotriva lui Bayern Munchen !Video

Javi Martinez a reuşit egalarea în minutul 60 pentru Bayern Munchen, după ce Timothey Weah a deschis scorul, însă spaniolul a profitat de o ieşire neinspirată a lui Buffon la centrarea venită din corner. Goalkeeper-ul italian a mai avut un moment de ezitare cu câteva minute înainte de gol, dar a fost salvat de un coleg.

PSG a pierdut cu 3-1 după gafa lui Buffon

Fostul goalkeeper al naţionalei Italiei a fost înlocuit în minutul 66 de tânărul Remy Deschamps, cel care a încasat încă două goluri până la finalul partidei amicale disputate în International Champions Cup. Buffon a venit la PSG în această vară, fiind adus din postura de jucător liber de contract.