Video. Eliminat, dar aplaudat la scenă deschisă! Buffon a părăsit terenul în urale

Razvan Nicolae
in Fotbal international
12/04/2018, 18:58

Minutele de prelungiri ale meciului Real Madrid – Juventus 1-3 au fost foarte tensionate, după ce madrilenii au primit un penalty controversat, iar Gianluigi Buffon a fost eliminat de pe teren din cauza protestelor, la, cel mai probabil, ultimul lui meci în Liga Campionilor.

Portarul italian a părăsit terenul în minutul 90+3, însă fanii lui Real Madrid au creat un moment incredibil în momentul în care fotbalistul se îndrepta spre cabine. Spectatorii s-au ridicat în picioare şi l-au aplaudat pe Gianluigi Buffon.

Buffon l-a făcut praf pe arbitrul meciului

La finalul meciului, Gianluigi Buffon l-a criticat pe arbitrul Michael Oliver. Cu siguranţă, nu ai o inimă în piept dacă faci asta, ci un coş de gunoi. Dacă nu ai caracterul să arbitrezi un asemenea meci, disputat pe un astfel de stadion, mai bine stai în tribună alături de soţie, bea un suc şi mănâncă chipsuri”, a spus portarul de 40 de ani.