VIDEO / Maxim, gol şi assist! Chiricheş a debutat în Premier League

ANGLIA...
20.10.2013 | 19:10
VIDEO  Maxim gol si assist Chiriches a debutat in Premier League

ANGLIA

Costel Pantilimon (Man City) – A rămas pe banca de rezerve în victoria cu 3-1 de pe terenul lui West Ham
Răzvan Raţ (West Ham) – A fost integralist în eşecul de acasă, 1-3 cu Man City
Vlad Chiricheş (Tottenham) – Românul a debutat în Premier League. Vezi AICI o GALERIE FOTO şi analiza jocului său

SPANIA
Raul Rusescu (Sevilla) –
Cristi Săpunaru (Elche) –
Gabi Torje (Espanyol) – Nu s-a aflat în lotul pentru meciul cîştigat cu 1-0 împotriva lui Atletico
* Ciprian Marica (Getafe) -A evoluat pe întreaga durată a reprizei secunde în victoria 2-0 de la Granada. În minutul 50 a primit un cartonaş galben

GERMANIA
*  Alexandru Maxim (Stuttgart) – A marcat un gol şi a oferit un assist în meciul de la Hamburg, unde şvabii au remizat 3-3. Românul s-a aflat pe teren 87 de minute

FRANŢA
* Claudiu Keşeru (Bastia) – A evoluat în ultimele 34 de minute ale eşecului 0-4 cu PSG
Dan Nistor (Evian) – A intrat în minutul 73, cînd echipa sa conducea cu 1-0. Guingamp a întors rezultatul însă în minutul 78, scor final 1-2
Bănel Nicoliţă (Nantes) -A fost integralist în victoria cu 1-0 de la Ajaccio
Aurelian Chiţu (Valenciennes) – A rămas pe banca de rezerve în remiza 2-2 cu Rennes
Mihai Roman (Toulouse) – Este accidentat
Adrian Mutu (Ajaccio) – A evoluat 55 de minute în eşecul 0-1 cu Nantes
Ştefan Popescu (Ajaccio) -A fost integralist în eşecul 0-1 cu Nantes

ITALIA
Ştefan Radu (Lazio) -Nu s-a aflat în lotul pentru meciul pierdut de la Bergamo, scor 1-2
Marius Alexe (Sassuolo) -A rămas pe banca de rezerve în victoria 2-1 cu Bologna
Cristi Chivu (Inter) – Este indisponibil din cauza unei accidentări
*  Paul Papp (Chievo) – A rămas pe banca de rezerve în eşecul 1-2 cu Genoa
Adrian Stoian (Genoa) – L-a înlocuit în minutul 29 pe Santana în victoria 2-1 cu Chievo
Constantin Nica (Atalanta) – A rămas pe banca de rezerve în victoria 2-1 cu Lazio
Denis Alibec  (Bologna) – Nu a fost convocat pentru meciul pierdut cu 1-2 la Sassuolo
Bogdan Lobonţ (AS Roma) – A rămas pe banca de rezerve în victoria 2-0 cu Napoli
Laurenţiu Brănescu (Juve Stabia) -Nu s-a aflat în lotul pentru meciul pierdut la Padova, scor 1-2
Alexandru Pena (Bari) – A rămas pe banca de rezerve în eşecul 1-2 de la Cesena
Sergiu Suciu (Juve Stabia) -A evoluat pe întreaga durată a reprizei secunde a meciului pierdut cu Padova, scor 1-2, primind un cartonaş galben

RUSIA

Adrian Ropotan (Volga) –
Gigel Bucur (Kuban) – A jucat 86 de minute în eşecul 1-3 cu Dinamo Moscova
George Florescu (Dinamo Moscova) – A rămas pe banca de rezerve în victoria 3-1 cu Kuban
Gabi Mureşan (Tom Tomsk) -A rămas pe banca de rezerve în eşecul 0-4 de la Krasnodar

UCRAINA
Eric Bicfalvi (Volyn) -A fost înlocuit în minutul 46 tocmai de Eric Bilfavi, în eşecul 0-1 cu Goverla
Florentin Matei (Volyn) -L-a înlocuit în minutul 46 tocmai pe Florentin Matei, în eşecul 0-1 cu Goverla
Alexandru Vlad (Dnipro) – A fost integralist în victoria cu 4-0 de la Karpaty
Marius Niculae (Goverla) – A fost integralist în victoria 1-0 de pe terenul lui Volyn, primind un cartonaş galben
Alexandru Dandea (Goverla) – A evoluat în ultimele 38 de minute ale meciului cu Volyn, cîştigat cu 1-0
Cristian Oros (Goverla) – A rămas pe banca de rezerve  în victoria 1-0 de pe terenul lui Volyn
Răzvan Cociş (Goverla) – A fost integralist în victoria 1-0 de pe terenul lui Volyn
Ionuţ Mazilu (Arsenal Kiev) –
Ciprian Vasilache (Vorskla) – A rămas pe banca de rezerve în victoria 2-1 cu Metalurg

GRECIA
Costin Lazăr (PAOK) – A fost integralist în victoria 2-0 cu Asteras
Dorin Goian (Asteras Tripolis) -A fost integralist în eşecul 0-2 cu PAOK

BULGARIA
Cosmin Moţi (Ludogorets) –

CHINA
Cristian Dănălache (Jiangsu Sainty) -A fost integralist în remiza 1-1 cu Shandong Luneng

ELVEŢIA
Ovidiu Herea (Sion) – A intrat în ultimul minut al meciului pierdut cu Thun, scor 0-1

TURCIA
Bogdan Stancu (Gencler) -Nu s-a aflat în lotul pentru meciul pierdut cu Kasimpasa, scor 1-3
Florin Cernat (Rizespor) –
Alexandru Ioniţă (Orduspor) -Nu a fost convocat pentru meciul cîştigat cu 3-1 împotriva lui Fethiyespor