Video

VIDEO / E OFICIAL! Chiricheş OUT cu Grecia. Cine îi ia locul

Dan Nistor a jucat 20 de minute pentru Evian în meciul cu Monaco, terminat 1-1. Ciprian Marica a fost integralist cu Elche. Chiricheş a fost titular în meciul cu Newcastle, dar s-a accidentat....
10.11.2013 | 21:00
VIDEO  E OFICIAL Chiriches OUT cu Grecia Cine ii ia locul

Dan Nistor a jucat 20 de minute pentru Evian în meciul cu Monaco, terminat 1-1. Ciprian Marica a fost integralist cu Elche. Chiricheş a fost titular în meciul cu Newcastle, dar s-a accidentat. Rusescu, rezervă la Sevilla. Torje nu a fost nici măcar pe bancă, după ce sămptămîna trecută a fost titular în meciul Barcelona – Espanyol 1-0. Stancu a dat gol în Turcia! Vezi toate detaliile mai jos!

ANGLIA
Costel Pantilimon (Man City) – integralist în Sunderland – City 1-0 VEZI GOLUL PRIMIT AICI
Răzvan Raţ (West Ham) – titular 90 de minute Norwich – West Ham 3-1
Vlad Chiricheş (Tottenham) – Joacă pe postul de fundaş central în meciul cu Newcastle. În minutul 8, Chiricheş a avut o nouă incursiune în stilul lui caracteristic, i-a pasat lui Sigurdsson, islandezul i-a returnat pasa imediat, iar românul a centrat periculos în careu. Două minute mai tîrziu, Chiricheş a avut o intervenţie excelentă şi a blocat un atacant advers într-o poziţie extrem de periculoasă. Înainte de pauză, românul s-a lovit de coechipierul său Dawson şi s-a ales cu nasul spart, fiind înlocuit de Kaboul.

UPDATE Ora 21:25 / Contactat de FANATIK, Dragoş Grigore a declarat: “Sînt extrem de fericit, acum sînt în drum spre Mogoşoaia. Îmi pare rău de Chiricheş, dar mă bucur pentru mine! Sînt pregătit să dau totul pentru naţională!”

UPDATE Ora 20:45 / Într-un comunicat pe siteul FRF, Victor Piţurcă a anunţat că Vlad Chiricheş a fost oficial scos din lotul pentru dubla cu Grecia, locul acestuia fiind luat de Dragoş Grigore! De asemenea, convocarea lui Gigel Bucur a fost revocată!

UPDATE / Stafful naţionalei este în alertă MAXIMĂ! Piţurcă, ce urmărea jocul la tv, prin satelit, l-a sunat PERSONAL pe Chiricheş însă nu a reuşit să dea de el, ne-au dezvăluit surse apropiate naţionalei! După care selecţionerul s-a consultat cu doctorul Pompiliu Popescu! “Dacă e fractură nazală, e grav, nu poţi conta pe el!” i-a transmis doctorul lui Piţi!

GERMANIA
*  Alexandru Maxim (Stuttgart) – integralist în Freiburg – Stuttgart 1-3, dar fără realizări importante

FRANŢA
* Claudiu Keşeru (Bastia) – rezervă, a intrat în minutul 80 al meciului Bastia – Rennes 1-0
Dan Nistor (Evian) – a evoluat 20 de minute în meciul cu Monaco, încheiat cu scorul de 1-1.
Bănel Nicoliţă (Nantes) – a fost rezervă în Bordeaux – Nantes 0-3
Aurelian Chiţu (Valenciennes) nu a fst nici rezervă la Valenciennes – Montpellier 1-1

Adrian Ropotan (Volga) – rezervă în Kuban – Volga 4-0
Gigel Bucur (Kuban) – a jucat 72 minute în Kuban – Volga 4-0 VEZI AICI VESTEA NĂPRASNICĂ PRIMITĂ DUPĂ MECI

TURCIA
Bogdan Stancu (Gencler) – titular şi autorul unui gol în Gencler – Trabzon 3-2 VEZI AICI VIDEO ŞI DETALII
Florin Cernat (Rizespor) – nu a fost nici rezervă la Karabukspor – Rizespor 2-1