VIDEO / E OFICIAL! Chiricheş OUT cu Grecia. Cine îi ia locul

Claudiu Melinte
in Video
10/11/2013, 21:00
VIDEO / E OFICIAL! Chiricheş OUT cu Grecia. Cine îi ia locul GALERIE FOTO

Dan Nistor a jucat 20 de minute pentru Evian în meciul cu Monaco, terminat 1-1. Ciprian Marica a fost integralist cu Elche. Chiricheş a fost titular în meciul cu Newcastle, dar s-a accidentat. Rusescu, rezervă la Sevilla. Torje nu a fost nici măcar pe bancă, după ce sămptămîna trecută a fost titular în meciul Barcelona – Espanyol 1-0. Stancu a dat gol în Turcia! Vezi toate detaliile mai jos!

ANGLIA
Costel Pantilimon (Man City) – integralist în Sunderland – City 1-0 VEZI GOLUL PRIMIT AICI
Răzvan Raţ (West Ham) – titular 90 de minute Norwich – West Ham 3-1
Vlad Chiricheş (Tottenham) – Joacă pe postul de fundaş central în meciul cu Newcastle. În minutul 8, Chiricheş a avut o nouă incursiune în stilul lui caracteristic, i-a pasat lui Sigurdsson, islandezul i-a returnat pasa imediat, iar românul a centrat periculos în careu. Două minute mai tîrziu, Chiricheş a avut o intervenţie excelentă şi a blocat un atacant advers într-o poziţie extrem de periculoasă. Înainte de pauză, românul s-a lovit de coechipierul său Dawson şi s-a ales cu nasul spart, fiind înlocuit de Kaboul.

Le primeşti GRATIS cu revista TAIFASURI! Faimoasele GHEARE DE BUCĂTĂRIE au ajuns și în România! Americanii nu pot trăi fără ele! Detalii AICI

UPDATE Ora 21:25 / Contactat de FANATIK, Dragoş Grigore a declarat: “Sînt extrem de fericit, acum sînt în drum spre Mogoşoaia. Îmi pare rău de Chiricheş, dar mă bucur pentru mine! Sînt pregătit să dau totul pentru naţională!”

UPDATE Ora 20:45 / Într-un comunicat pe siteul FRF, Victor Piţurcă a anunţat că Vlad Chiricheş a fost oficial scos din lotul pentru dubla cu Grecia, locul acestuia fiind luat de Dragoş Grigore! De asemenea, convocarea lui Gigel Bucur a fost revocată!

UPDATE / Stafful naţionalei este în alertă MAXIMĂ! Piţurcă, ce urmărea jocul la tv, prin satelit, l-a sunat PERSONAL pe Chiricheş însă nu a reuşit să dea de el, ne-au dezvăluit surse apropiate naţionalei! După care selecţionerul s-a consultat cu doctorul Pompiliu Popescu! “Dacă e fractură nazală, e grav, nu poţi conta pe el!” i-a transmis doctorul lui Piţi!

GERMANIA
*  Alexandru Maxim (Stuttgart) – integralist în Freiburg – Stuttgart 1-3, dar fără realizări importante

FRANŢA
* Claudiu Keşeru (Bastia) – rezervă, a intrat în minutul 80 al meciului Bastia – Rennes 1-0
Dan Nistor (Evian) – a evoluat 20 de minute în meciul cu Monaco, încheiat cu scorul de 1-1.
Bănel Nicoliţă (Nantes) – a fost rezervă în Bordeaux – Nantes 0-3
Aurelian Chiţu (Valenciennes) nu a fst nici rezervă la Valenciennes – Montpellier 1-1

Adrian Ropotan (Volga) – rezervă în Kuban – Volga 4-0
Gigel Bucur (Kuban) – a jucat 72 minute în Kuban – Volga 4-0 VEZI AICI VESTEA NĂPRASNICĂ PRIMITĂ DUPĂ MECI

TURCIA
Bogdan Stancu (Gencler) – titular şi autorul unui gol în Gencler – Trabzon 3-2 VEZI AICI VIDEO ŞI DETALII
Florin Cernat (Rizespor) – nu a fost nici rezervă la Karabukspor – Rizespor 2-1