BURSA STRANIERILOR. Nicolae Stanciu, omul meciului cu Beveren! A dat un ASSIST

FANATIK.RO îţi prezintă cum se descurcă jucătorii şi antrenorii noştri de peste hotare în weekend-ul 10-12 martie 2017....
Autori: Claudiu Melinte, Marian Popovici | 12.03.2017 | 19:53

ANGLIA

Florin Gardoş (Southampton) – meciul din campionat cu Manchester United a fost amânat. “Diavolii” joacă luni în Cupa Angliei cu Chelsea

Costel Pantilimon (Watford) – meciul din campionat cu Chelsea a fost amânat. Londonezii vor evolua luni cu Manchester United în sferturile Cupei

Adi Popa (Reading) – Rezervă neutilizată în meciul pierdut, 0-3, cu Preston

SPANIA

Florin Andone (Deportivo) – a fost suspendat în victoria lui Deportivo cu Barcelona, 2-1 (VEZI DETALII AICI)

Alin Toşca (Betis Sevilla) –

Răzvan Raţ (Rayo Vallecano) – nu e în lot în meciul jucat pe terenul lui Cadiz

Paul Anton (Getafe) –

Răzvan Ochiroşii (Alcorcon) – rezervă neutilizată în remiza, 0-0, cu Elche

ITALIA

Vlad Chiricheş (Napoli) – integralist în victoria, 3-0 împotriva lui Crotone (VEZI DETALII AICI)

Bogdan Lobonţ (AS Roma)

Ştefan Radu (Lazio) –

Ciprian Tătăruşanu (Fiorentina) – integralist în victoria cu 1-0 împotriva lui Cagliari (VEZI DETALII AICI)

Ianis Hagi (Fiorentina) – rezervă neutilizată în meciul împotriva lui Cagliari (VEZI DETALII AICI)

Adrian Stoian (Crotone) integralist în înfrângerea cu Napoli, 0-3 (VEZI DETALII AICI)

Alexandru Mitriţă (Pescara) a jucat 64 de minute în înfrîngerea 1-3 cu Udinese (VEZI DETALII AICI)

Valentin Cojocaru (Frosinone)  –

Constantin Nica (Latina) – rezervă neutilizată în înfrângerea 0-1, împotriva lui Carpi (VEZI DETALII AICI)

Deian Boldor (Verona) –

George Puşcas (Benevento) – accidentat, nu a putut evolua în Benevento-Entella 0-0 (VEZI DETALII AICI)

GERMANIA

Alexandru Maxim (Stuttgart) – A jucat 24 de minute în Stuttgart-Bochum 1-1

Laszlo Sepsi (FC Nurnberg) – Nu a fost în lot în victoria cu 1-0 împotriva lui Bilefeld

BELGIA

Nicolae Stanciu (Anderlecht) – A fost ales jucătorul meciului cu Beveren, 3-0. A dat un assist (VEZI DETALII AICI)

Alexandru Chipciu (Anderlecht) A fost rezervă neutilizată cu Beveren, în victoria 3-0  (VEZI DETALII AICI)

Răzvan Marin (Standard Liege) A jucat 77 de minute în remiza, 2-2, cu Oostende  (VEZI DETALII AICI)

Dorin Rotariu (Club Brugge) – Fostul dinamovist a jucat 71 de minute în egalul 2-2 cu St.Truiden  (VEZI DETALII AICI)

Mircea Rednic (Mouscron) – S-a salvat de la retrogradare în ultima etapă cu Mouscron, datorită victoriei cu 2-0 de la Kortrijk  (VEZI DETALII AICI)

BULGARIA

Cosmin Moţi (Ludogoreţ) – Assist la primul gol marcat de Keşeru în meciul cu Lokomotiv Gorna, 5-0 (VEZI DETALII AICI)

Claudiu Keşeru (Ludogoreţ) – Hattrick în meciul cu Lokomotiv Gorna, 5-0 (VEZI DETALII AICI)

Srgian Luchin (Levski Sofia) – Integralist în înfrângerea 0-1, cu Beroe (VEZI DETALII AICI)

ISRAEL

Ovidiu Hoban (Hapoel Beer Sheva) –

Mihai Roman (Maccabi Petah Tikva) –

RUSIA

Mircea Lucescu (Zenit) – a pierdut, 0-1, meciul cu Amkar Perm. Zenit e pe doi în campionat, tot mai departe de titlu (VEZI DETALII AICI)

Andrei Prepeliţă (Rostov) – integralist în meciul cu Terek Groznîi, 0-0

Gheorghe Grozav (Terek) – nu e în lot pentru meciul cu Rostov

Gabriel Torje (Terek) – accidentat la spate, nu e în lot pentru meciul cu Rostov

Eric Bicfalvi (Ural) – A juca toate minutele contra lui Arsenal Tula.

Alexandru Bourceanu (Arsenal Tula) – A fost integralist pentru în victoria cu Ural, scor 2-0.

TURCIA

Bogdan Stancu (Bursaspor) – Nu a fost în lot pentru meciul cu Osmanlispor, 1-1

Cosmin Matei (Genclerbirligi) – Nu a fost în lot în meciul pierdut cu 2-3 împotriva lui Galatasaray

Adrian Hora (Konyaspor) – Nu a fost în lot în înfrângerea, 0-3, cu Basaksehir

Raul Rusescu (Osmanlispor) – A jucat 20 de minute în remiza, 1-1, cu Bursaspor

Cristian Tănase (Karabukspor)   A marcat o dublă pentru Karabukspor în victoria cu 2-0 împotriva lui Adanaspor (VEZI DETALII AICI)

Valerică Găman (Karabukspor) – rezervă neutilizată cu Adanaspor (VEZI DETALII AICI)

Iasmin Latovlevici (Karabukspor) – integralist în meciul cu Adanaspor, câştigat 2-0 (VEZI DETALII AICI)

Paul Papp (Karabukspor) – a dat un assist la primul gol al lui Tănase, în Karabukspor-Adanaspor 2-0 (VEZI DETALII AICI)

Andrei Marc (Şanliurfaspor) – A fost rezervă neutilizată în meciul pierdut cu 1-2 împotriva lui Yeni Malatyaspor

CROAŢIA

Alexandru Măţel (Dinamo Zagreb) – Nu a fost un în lot în victoria, 4-0, cu RNK Split

Florentin Matei (Rijeka) – Rezervă neutilizată cu Hajduk Split, 1-1

QATAR

Dragoş Grigore (Al Sailiya) –

Valentin Lazăr (Al Sailiya) –

ARABIA SAUDITĂ

Constantin Gâlcă (Al Taawon) – A câştigat meciul cu Al Ettifaq, 1-0 şi e pe locul 5

Lucian Sănmărtean (Al Taawon) – A jucat 16 minute în victoria cu Al Ettifaq

Mircea Axente (Al Faisaly) – A marcat o “dublă” în meciul de la Riadh cu Al Shabab, încheiat 1-2.

AUSTRIA

Paul Pârvulescu (St. Polten) – Nu a fost în lot pentru meciul cu Ried, câştigat cu 1-0

UCRAINA

Alexandru Vlad (Dnepr) – Integralist în egalul, 0-0 cu Oleksandria

OLANDA

Andreas Calcan (Willem II) – rezervă neutilizată în meciul cu Zwolle, câştigat cu 2-0