BURSA STRANIERILOR. Florin Andone, două luni fără gol. Continuă CHINUL şi pentru Adi Popa!

FANATIK.RO îţi prezintă cum s-au descurcat jucătorii şi antrenorii noştri de peste hotare în weekend-ul 21 aprilie - 23 aprilie 2017.

ANGLIA

Florin Gardoş (Southampton) -

Costel Pantilimon (Watford) - N-a jucat nici minut în înfrângerea pe care Watford a suferit-o în meciul cu Hull City, 0-2.

Adi Popa (Reading) - Adrian Popa a avut o evoluţie modestă pentru Reading în meciul cu Nottingham Forest. Fostul stelist a fost înlocuit în minutul 50 al partidei.

SPANIA

Florin Andone (Deportivo) - A fost integralist pe Anoeta, în înfrângerea pe care Deportivo a suferit-o cu 0-1  în faţa lui Real Sociedad. Atacantul român are aproape două luni de când n-a mai marcat!

Alin Toşca (Betis) -

Răzvan Raţ (Rayo Vallecano) -

Paul Anton (Getafe) - A jucat 72 de minute în remiza cu Gimnastic, scor 1-1.

Răzvan Ochiroşii (Alcorcon)

ITALIA

Vlad Chiricheş (Napoli) - N-a fost folosit deloc în meciul pe care echipa sa l-a terminat la egalitate, scor 2-2 cu Sassuolo.

Bogdan Lobonţ (AS Roma)

Ştefan Radu (Lazio) - Este accidentat.

Ciprian Tătăruşanu (Fiorentina) - A luat 4 goluri de la Inter, însă Fiorentina a câştigat meciul cu 5-4!

Ianis Hagi (Fiorentina) - N-a jucat nici un minut!

Adrian Stoian (Crotone) - A intrat în minutul 59 al victoriei pe care Crotone a reuşit-o împotriva lui Sampdoria.

RUSIA

Mircea Lucescu (Zenit) - Echipa pregătită de el a câştigat greu meciul cu Ural, după ce trei jucători adverşi au fost eliminaţi. Vezi detalii AICI

Andrei Prepeliţă (Rostov)

Gheorghe Grozav (Terek) -

Gabriel Torje (Terek) -

Eric Bicfalvi (Ural) - A fost eliminat în meciul pe care echipa sa l-a pierdut în faţa lui Zenit, scor 0-2. Vezi detalii AICI

Alexandru Bourceanu (Arsenal Tula) -

TURCIA

Bogdan Stancu (Bursaspor) -

Cosmin Matei (Genclerbirligi) - N-a fost utilizat în partida câştigată de formaţia sa, scor 2-1 cu Kayserispor.

Adrian Hora (Konyaspor) - N-a prins nici un minut în meciul pierdut de echipa sa, scor 1-2 cu Gaziantepspor.

Raul Rusescu (Osmanlispor) - A intrat în minutul 85 în locul lui Webo. Echipa sa a câştigat cu 1-0 meciul cu Alanyaspor.

Cristian Tănase (Karabukspor)  -  A fost integralis în remiza pe care echipa s-a a înregistrat-o contra lui Kasimpasa, scor 0-0.

Valerică Găman (Karabukspor) - N-a fost folosit în meciul Kasimpasa.

Iasmin Latovlevici (Karabukspor) - A jucat toate minutele.

Paul Papp (Karabukspor) - A jucat 90 de minute cu Kasimpasa şi a luat un galben.