BURSA STRANIERILOR. Toşca, LĂUDAT de presa iberică: “A fost LEUL lui Betis”

UPDATE, ora 13:05 / Betis Sevilla a câştigat cu 2-0 meciul împotriva lui Eibar şi fostul mijlocaş al Stelei, Alin Toşca, a fost unul dintre cei mai buni jucători ai andaluzilor. ...
17.04.2017 | 13:07
BURSA STRANIERILOR Tosca LAUDAT de presa iberica A fost LEUL lui Betis

Ziarul “Estadio Deportivo” scrie în termeni laudativi despre prestaţia românului cu Eibar: “Românul a fost «leul» lui Betis în faţa lui Pedro Leon. Şi-a înfruntat de mai multe ori adversarul, blocându-l cu un marcaj agresiv”.

Betis este scăpată de grijile retrogradării, fiind la 12 puncte peste linia retrogradării.

FANATIK.RO îţi prezintă cum s-au descurcat jucătorii şi antrenorii noştri de peste hotare în weekend-ul 14 aprilie – 16 aprilie 2017.

ANGLIA

Florin Gardoş (Southampton) – Nu a fost în lot pentru partida cu Manchester City, scor 0-3.

Costel Pantilimon (Watford) Rezervă în partida contra lui Swansea.

Adi Popa (Reading) –A fost titular pentru Reading în victoria de pe terenul lui Aston Villa, scor 3-1. A fost schimbat în minutul 65.

SPANIA

Florin Andone (Deportivo) – A intrat în minutul 59 al partidei câştigate de echipa sa, scor 2-0, cu Malaga. Nu a avut realizări notabile.

Alin Toşca (Betis) – Integralist în victoria pe care Betis a obţinut-o cu Eibar, scor 2-0.

Răzvan Raţ (Rayo Vallecano) –

Paul Anton (Getafe) – A intrat în minutul 71 al partidei pe care Getafe a câştigat-o cu Alcorcon, scor 3-0. A dat pasă decisivă la golul trei.

Răzvan Ochiroşii (Alcorcon) – Nu a fost în lot la partida pe care Alcorcon a pierdut-o cu Getafe, 0-2.

ITALIA

Vlad Chiricheş (Napoli) – Rezervă neutilizată în partida cu Udinese, câştigată de Napoli, scor 3-0.

Bogdan Lobonţ (AS Roma) – Rezervă la AS Roma în egalul cu Atalanta, 1-1.

Ştefan Radu (Lazio) –  Titular pentru Lazio în partida contra celor de la Genoa, scor 2-2.

Ciprian Tătăruşanu (Fiorentina) –  Titular pentru Fiorentina în meciul pierdut cu Empoli. A greşit la golul oaspeţilor şi a luat gol din lovitură de pedeapsă la ultima fază. S-a terminat 1-2.

Ianis Hagi (Fiorentina) – Rezervă neutilizată în partida cu Empoli.

Adrian Stoian (Crotone) – Integralist pe terenul lui Torino, scor 2-2.

Alexandru Mitriţă (Pescara) – Rezervă neutilizată în înfrângerea cu Juventus, scor 0-2.

Valentin Cojocaru (Frosinone) – Nu a fost în lot pentru partida cu Ascoli, scor 1-1.

Vasile Mogoş (Ascoli) – Rezervă neutilizată în partida cu Frosinone, scor 1-1.

Constantin Nica (Latina) – A jucat 73 de minute în partida pierdută cu Vicenza, scor 0-1.

Deian Boldor (Verona) – Rezervă neutilizată în remiza cu Novara, scor 2-2.

George Puşcas (Benevento) –Rezervă neutilizată în partida pierdută la Cittadella, scor 0-1.

GERMANIA

Alexandru Maxim (Stuttgart)

Laszlo Sepsi (FC Nurnberg) – Nu a fost în lot în victoria cu Aue, scor 2-1.

BELGIA

Nicolae Stanciu (Anderlecht) – Nu a fost în lot în victoria cu Oostende, câştigată de Anderlecht cu 1-0.

Alexandru Chipciu (Anderlecht) – A jucat 69 de minute în partida pe care Oostende a câştigat-o cu Anderlecht, scor 1-0.

Răzvan Marin (Standard Liege) – Integralist în remiza cu St. Gilloise, scor 2-2.

Dorin Rotariu (Club Brugge) –

Mircea Rednic (Mouscron) – A câştigat pe terenul lui Roeselare, scor 5-3.

BULGARIA

Cosmin Moţi (Ludogoreţ) –  A fost integralist în derby-ul cu Levski Sofia, scor 0-0.

Claudiu Keşeru (Ludogoreţ) –  Integralist în remiza cu Levski, scor 0-0.

Srgian Luchin (Levski Sofia) – Integralist în partida cu Ludogoreţ, scor 0-0.

ISRAEL

Ovidiu Hoban (Hapoel Beer Sheva) –

Mihai Roman (Maccabi Petah Tikva) –

RUSIA

Mircea Lucescu (Zenit) –

Andrei Prepeliţă (Rostov) – Rezervă neutilizată în remiza obţinută pe terenul lui ŢSKA Moscova.

Gheorghe Grozav (Terek) – A marcat un gol de senzaţie pentru Terek, care a pierdut pe terenul lui Orenburg, scor 1-2. VEZI VIDEO

Gabriel Torje (Terek) – Accidentat, nu a fost în lotul lui Terek.

Eric Bicfalvi (Ural) – A marcat golul victoriei lui Ural cu Tom Tomsk, scor 1-0.

Alexandru Bourceanu (Arsenal Tula) – Titular cu Lokomotiv Moscova, scor 0-1.

TURCIA

Bogdan Stancu (Bursaspor) – Pauză în campionatul Turciei.

Cosmin Matei (Genclerbirligi) – Pauză în campionatul Turciei.

Adrian Hora (Konyaspor) – Pauză în campionatul Turciei.

Raul Rusescu (Osmanlispor) – Pauză în campionatul Turciei.

Cristian Tănase (Karabukspor)  – Pauză în campionatul Turciei.

Valerică Găman (Karabukspor) – Pauză în campionatul Turciei.

Iasmin Latovlevici (Karabukspor) – Pauză în campionatul Turciei.

Paul Papp (Karabukspor) – Pauză în campionatul Turciei.

Andrei Marc (Şanliurfaspor) – Pauză în campionatul Turciei.

EMIRATE

Dan Petrescu (Al Nasr) – A pierdut pe terenul celor de la Hatta, scor 0-1.

Cosmin Olăroiu (Al Ahli) – S-a impus pe terenul celor de la Al Wahda, scor 2-1.

Adrian Ropotan (Hatta) – Nu a fost în lotul lui Hatta pentru victoria cu Al Nasr, scor 1-0.

GRECIA

Răzvan Lucescu (Xanthi) – Pauză în campionatul Greciei.

CROAŢIA

Alexandru Măţel (Dinamo Zagreb) – Nu a fost în lot la victoria cu Lokomotiva Zagreb, scor 2-1.

Florentin Matei (Rijeka) – Rezervă neutilizată în victoria cu RNK Split, scor 2-0.

QATAR

Dragoş Grigore (Al Sailiya) – Integralist în victoria cu Al Wakra, scor 3-1.

Valentin Lazăr (Al Sailiya) –  Integralist în victoria cu Al Wakra, scor 3-1.

ARABIA SAUDITĂ

Lucian Sănmărtean (Al Taawon) – A jucat 15 minute în înfrângerea pe care echipa sa a suferit-o cu Al Nasr, scor 0-2.

Mircea Axente (Al Faisaly) – 86 de minute pe teren în egalul cu Al Ettifaq, scor 3-3.

AUSTRIA

Paul Pârvulescu (St. Polten) –  Nu a fost în lot la eşecul cu Admira, scor 0-2.

UCRAINA

Alexandru Vlad (Dnepr)  Integralist în remiza cu Stal, scor 0-0.

OLANDA

Andreas Calcan (Willem II) – A fost rezervă neutilizată în victoria în faţa lui Go Ahead Eagles, scor 2-0.