Bursa stranierilor: Mutu a dezamăgit, Cernat a marcat

Costel Pantilimon are parte de un meci foarte greu, fiind însă rezervă în derby-ul Manchester City - Manchester United. Vlad Chiricheş a primit permisul de muncă şi poate juca în partida pe...
23.09.2013 | 16:50
Bursa stranierilor Mutu a dezamagit Cernat a marcat

Costel Pantilimon are parte de un meci foarte greu, fiind însă rezervă în derby-ul Manchester City – Manchester United. Vlad Chiricheş a primit permisul de muncă şi poate juca în partida pe care echipa sa, Tottenham, o susţin duminică la Cardiff. De asemenea, Alexandru Maxim primeşte vizita celor de la Eintracht, echipă care a făcut senzaţie în Liga Europa joi, după victoria cu 3-0 în faţa celor de la Bordeaux.

ANGLIA

Costel Pantilimon (Man City) – A rămas pe banca de rezerve în victoria cu 4-1 din derby-ul cu Man United
Răzvan Raţ (West Ham) – A fost integralist în eşecul 2-3 cu Everton
Vlad Chiricheş (Tottenham) – A rămas pe banca de rezerve în victoria cu 1-0 de la Cardiff

SPANIA

Raul Rusescu (Sevilla) – Nu a fost convocat pentru meciul de la Valencia
Cristi Săpunaru (Elche) – Este accidentat şi nu a fost în lotul echipei pentru deplasarea de la Osasuna, scor 2-1 pentru gazde.
Gabi Torje (Espanyol) –

GERMANIA

*  Alexandru Maxim (Stuttgart) – A jucat 91 de minute în remiza 1-1 cu Frankfurt

FRANŢA

Claudiu Keşeru (Bastia) -A evoluat 84 de minute în remiza 0-0 cu Marseille
Dan Nistor (Evian) – A evoluat în ultimele 21 de minute ale remizei 2-2 cu Montpellier
Bănel Nicoliţă (Nantes) – Nu a putut evolua în eşecul 1-3 de la Lyon din cauza unei accidentări
Aurelian Chiţu (Valenciennes) -A rămas pe banca de rezerve în eşecul cu 0-4 de la Nice
Mihai Roman (Toulouse) – Este indisponibil pînă la finalul acestui an.
Adrian Mutu (Ajaccio) – A fost integralist în eşecul cu 0-2 de la Rennes
Ştefan Popescu (Ajaccio) – A jucat în ultimele 11 minute ale eşecului cu 0-2 de la Rennes

ITALIA

* Ştefan Radu (Lazio) – Nu a putut evolua niciun minut în derby-ul Romei din cauza unei accidentări
Marius Alexe (Sassuolo) – A rămas pe banca de rezerve în eşecul ruşinos, scor 0-7 cu Inter
Cristi Chivu (Inter) – Este indisponibil din cauza unei accidentări
*  Paul Papp (Chievo) -Nu s-a aflat în lotul pentru meciul cîştigat cu Udinese, scor 2-1
Adrian Stoian (Genoa) -A intrat în minutul 72 al meciului cu Livorno, primind un cartonaş galbem
Constantin Nica (Atalanta) – A rămas pe banca de rezerve în eşecul 0-2 cu Lazio
Denis Alibec  (Bologna) -A rămas în afara lotului pentru meciul pierdut acasă cu Torino
Bogdan Lobonţ (AS Roma) – Nu a făcut parte din lotul pentru derby-ul cu Lazio
Laurenţiu Brănescu (Juve Stabia) -Nu a fost convocat pentru meciul cîştigat cu 2-0 la Citadella
Alexandru Pena (Bari) -A rămas pe banca de rezerve în victoria cu 1-0 de la Pescara
Sergiu Suciu (Juve Stabia) – A evoluat în ultimele 14 minute ale meciului cîştigat cu 2-0 la Citadella

RUSIA

Adrian Ropotan (Volga) – A rămas pe banca de rezerve în victoria cu 2-1 împotriva lui Anji
Gigel Bucur (Kuban) – A evoluat 70 de minute în eşecul cu 0-3 împotriva lui Amkar
George Florescu (Dinamo Moscova) -Nu a fost inclus în lot pentru meciul cu Lokomotiv, scor 1-3
Gabi Mureşan (Tom Tomsk) – Nu a făcut parte din lotul pentru meciul cu Rubin
Gicu Grozav (Terek) – A jucat 68 de minute în eşecul cu 0-1 împotriva lui Krasnodar

UCRAINA

Eric Bicfalvi (Volyn) – A fost folosit tot meciul de antrenor, în partida cîştigată cu 1-0 în faţa celor de la Mariupol.
Alexandru Vlad (Dnepr) – Nu a făcut parte din lotul pentru meciul cu Metalurg
Alexandru Dandea (Goverla) -Nu a fost în lot pentru meciul cîştigat cu 2-0 împotriva lui Arsenal Kiev
Cristian Oros (Goverla) – A evoluat 65 de minute şi a primit un cartonaş galben în victoria cu 2-0 împotriva lui Arsenal Kiev
Răzvan Cociş (Goverla) – A fost integralist în victoria cu 2-0 obţinută împotriva lui Arsenal Kiev
Marius Niculae (Goverla) – A rămas pe banca de rezerve în victoria cu 2-0 împotriva lui Arsenal Kiev
Ionuţ Mazilu (Arsenal Kiev) – Nu a fost în lot pentru meciul pierdut cu 0-2 împotriva lui Goverla
* Ciprian Vasilache (Vorskla) – Nu s-a aflat în lotul pentru meciul pierdut 0-3 cu Şahtar

GRECIA

Costin Lazăr (PAOK) – A fost integralist şi a luat un galben în victoria cu 1-0 împotriva lui Platanias
* Dorin Goian (Asteras Tripolis) – A fost integralist şi a primit un cartonaş galben în victoria cu 2-0 împotriva lui Kalloni

BULGARIA

Cosmin Moţi (Ludogorets) – A rămas pe banca de rezerve în victoria 4-0 cu Burgas

CHINA

Cristian Dănălache (Jiangsu Sainty) -A evoluat 91 de minute în eşecul cu 1-2 de la Shanghai

OLANDA

* Cătălin Ţîră (Den Haag) – A fost rezervă în remiza 1-1 cu NEC Nijmegen

PORTUGALIA

Sebastian Mladen (Olhanense) – A fost integralist în victoria 1-1 cu Gil Vicente

COREEA DE SUD

Ianis Zicu (Gangwon) – A fost integralist în eşecul cu 0-2 de acasă împotriva lui Seongnam

ELVEŢIA

Ovidiu Herea (Sion) -A jucat 58 de minute în înfrîngerea 1-3 cu Basel

EMIRATELE ARABE UNITE

Mirel Rădoi (Al Ain) – A jucat 90 de minute în partida cîştigată în faţa celor de la Ajman, scor 2-1.

TURCIA

Bogdan Stancu (Gencler) -A fost integralist în eşecul cu 0-1 de la Konyaspor
Florin Cernat (Rizespor) – A jucat 60 de minute şi a marcat un gol în victoria cu 2-1 împotriva Burseispor
Alexandru Ioniţă (Orduspor) – A evoluat 85 de minute în victoria cu 3-2 de la Kahramanmarasspor