FANATIK.RO îţi prezintă cum s-au descurcat jucătorii şi antrenorii noştri de peste hotare în weekend-ul 07 aprilie - 09 aprilie 2017....
Autori: Claudiu Melinte, Marian Popovici | 10.04.2017 | 00:01

FANATIK.RO îţi prezintă cum s-au descurcat jucătorii şi antrenorii noştri de peste hotare în weekend-ul 07 aprilie – 09 aprilie 2017.

ANGLIA

Florin Gardoş (Southampton) – Nu a fost în lot pentru meciul cu West Brom, câştigat cu 1-0 VEZI DETALII

Costel Pantilimon (Watford) Rezervă în înfrângerea de la Tottenham, 0-4 VEZI DETALII

Adi Popa (Reading) – Rezervă neutilizată în umilinţa suferită de Reading, 1-7 la Norwich VEZI DETALII

SPANIA

Florin Andone (Deportivo) – A evoluat ultimele 20 de minute în înfrângerea cu Sevilla, 2-4

Alin Toşca (Betis) – Titular în centrul defensivei în deplasarea cu Las Palmas

Răzvan Raţ (Rayo Vallecano) –

Paul Anton (Getafe) – A intrat în minutul 79 al meciului cu Levante, câştigat cu 2-0

Răzvan Ochiroşii (Alcorcon) –

ITALIA

Vlad Chiricheş (Napoli) – Rezervă în meciul cu Lazio

Bogdan Lobonţ (AS Roma) – A fost rezervă în meciul de la Bologna, câştigat cu 3-0

Ştefan Radu (Lazio) – Titular în meciul cu Napoli

Ciprian Tătăruşanu (Fiorentina) – Titular în disputa cu Sampdoria, scor 2-2

Ianis Hagi (Fiorentina) – Rezervă cu Sampdoria

Adrian Stoian (Crotone) – Integralist în meciul cu Inter Milano, câştigat cu 2-1 de Crotone

Alexandru Mitriţă (Pescara) – Rezervă neutilizată în remiza cu Empoli, scor 1-1

Valentin Cojocaru (Frosinone) – Nu a fost în lot în meciul cu Ascoli, 1-1

Constantin Nica (Latina) – A jucat 73 de minute în meciul cu Vicenza, pierdut cu 0-1

Deian Boldor (Verona) –

George Puşcas (Benevento) – Rezervă neutilizată în înfrângerea de la Cittadella, 0-1

GERMANIA

Alexandru Maxim (Stuttgart) – Titular şi integralist pentru prima dată în 2017. A dat un assist la golul doi al lui Asano în victoria, 2-0, cu Karlsruher VEZI DETALII

Laszlo Sepsi (FC Nurnberg) –

BELGIA

Nicolae Stanciu (Anderlecht) – A jucat 67 de minute în remiza, 0-0, cu Gent VEZI DETALII

Alexandru Chipciu (Anderlecht) – Integralist în meciul cu Gent VEZI DETALII

Răzvan Marin (Standard Liege) – A fost integralist contra lui St. Trond, a marcat în minutul 70 pentru 2-1, dar oaspeţii au egalat în 90+4!

Dorin Rotariu (Club Brugge) – A jucat în repriza secundă a meciului cu Charleroi, încheiat 1-1

Mircea Rednic (Mouscron) – A pierdut cu 0-2 meciul cu Eupen

BULGARIA

Cosmin Moţi (Ludogoreţ) – Titular în meciul cu Dunav Ruse, pierdut surprinzător cu 0-1

Claudiu Keşeru (Ludogoreţ) – Folosit din primul minut împotriva lui Dunav Ruse, scor 0-1

Srgian Luchin (Levski Sofia) –

ISRAEL

Ovidiu Hoban (Hapoel Beer Sheva) –

Mihai Roman (Maccabi Petah Tikva) –

RUSIA

Mircea Lucescu (Zenit) – A încheiat la egalitate, 1-1 împotriva lui Anji

Andrei Prepeliţă (Rostov) – Rezervă neutilizată în meciul cu Lokomotiv Moscova, încheiat 0-0

Gheorghe Grozav (Terek) – A evoluat 65 de minute în victoria cu 3-1 împotriva lui Arsenal Tula

Gabriel Torje (Terek) – Accidentat la spate, nu a evoluat

Eric Bicfalvi (Ural) –

Alexandru Bourceanu (Arsenal Tula) – Integralist în înfrângerea cu Terek, 1-3. A încasat şi un cartonaş galben

TURCIA

Bogdan Stancu (Bursaspor) –

Cosmin Matei (Genclerbirligi) – Nu a fost în lot în remiza, 1-1, cu Antalyaspor

Adrian Hora (Konyaspor) –

Raul Rusescu (Osmanlispor) – Nu a fost în lot în victoria, 4-1, împotriva lui Kayserispor

Cristian Tănase (Karabukspor)  – A intrat în minutul 60 al meciului cu Bursaspor.

Valerică Găman (Karabukspor) – A jucat toate minutele pentru Karabukspor în meciul cu Bursaspor, pierdut cu 0-3.

Iasmin Latovlevici (Karabukspor) – Este accidentat.

Paul Papp (Karabukspor) – A fost integralist la înfrângerea de for-fait cu Bursaspor, 0-3.

Andrei Marc (Şanliurfaspor) – Rezervă neutilizată, 1-2 în înfrângerea cu Samsunspor

EMIRATE

Dan Petrescu (Al Nasr) – S-a impus cu 2-1 în meciul cu Al Ittihad Khalba

Cosmin Olăroiu (Al Ahli) – A încheiat la egalitate, 0-0, cu Al Wasl şi îşi ia adio de la titlu

Adrian Ropotan (Hatta) – Integralist în meciul cu Al Shabab, 1-1

GRECIA

Răzvan Lucescu (Xanthi) – A încheiat la egalitate, 0-0, meciul împotriva lui Asteras Tripolis