BURSA STRANIERILOR. Florin Andone, doar 24 de minute pentru Depor! Victorii pentru Tătăruşanu şi Chiricheş!

FANATIK.RO îţi prezintă cum se descurcă jucătorii şi antrenorii noştri de peste hotare în weekend-ul 17-19 martie 2017.

ANGLIA

Florin Gardoş (Southampton) - Nu a fost în lot în înfrângerea pe care sfinţii au suferit-o pe terenul lui Tottenham, scor 0-1.

Costel Pantilimon (Watford) Rezervă neutilizată în înfrângerea suferită de Watford pe terenul lui Crystal Palace.

Adi Popa (Reading) - A marcat primul său gol în Anglia în prelungirile partidei cu Sheffield Wed, scor 2-0. VEZI VIDEO

SPANIA

Florin Andone (Deportivo) - A început ca rezervă contra lui Celta Vigo şi a fost introdus în minutul 66. Depor a pierdut, scor 0-1.

Alin Toşca (Betis) - Alin Toşca a jucat 90 de minute pentru Betis în victoria cu Osasuna, scor 2-0.

Răzvan Raţ (Rayo Vallecano) - A intrat în minutul 58 al victoriei cu Oviedo, scor 2-0.

Paul Anton (Getafe) - Rezervă neutilizată în înfrângerea suferită de echipa sa, 0-2 la Murcia.

Răzvan Ochiroşii (Alcorcon) - Rezervă neutilizată în partida pierdută acasă cu Valladolid, scor 1-2.

ITALIA

Vlad Chiricheş (Napoli) - Titular pentru Napoli în victoria de pe terenul lui Empoli, scor 3-2. Nu a avut vină la cele două reuşite ale oaspeţilor.

Bogdan Lobonţ (AS Roma) - Rezervă neutilizată în victoria cu Sassuolo, scor 3-1.

Ştefan Radu (Lazio) - A fost schimbat în minutul 67 al partidei pe care Lazio a terminat-o la egalitate pe terenul lui Cagliari, scor 0-0.

Ciprian Tătăruşanu (Fiorentina) - Integralist şi cu o evoluţie foarte bună în victoria de pe terenul lui Crotone, scor 1-0.

Ianis Hagi (Fiorentina) - Rezervă neutilizată în partida contra lui Crotone.

Adrian Stoian (Crotone) - A jucat 82 de minute pentru Crotone în înfrângerea în faţa Fiorentinei, scor 1-0.

Alexandru Mitriţă (Pescara) - Rezervă neutilizată în partida pierdută cu Atalanta, în deplasare, scor 0-3.

Valentin Cojocaru (Frosinone) - nu a fost în lot pentru Frosinone în victoria cu Vicenza, scor 3-1.

Constantin Nica (Latina) - rezervă neutilizată în remiza înregistrată de Latina la Pisa, scor 1-1.

Deian Boldor (Verona) - Rezervă neutilizată pe ternul lui Pro Vercelli, scor 1-1.

George Puşcas (Benevento) - Nu a fost în lotul pentru partida pierdută, 1-3, cu Perugia.

GERMANIA

Alexandru Maxim (Stuttgart) - Nu a fost în lotul lui Stuttgart în înfrângerea de pe terenul lui Furth, scor 0-1.

Laszlo Sepsi (FC Nurnberg) -

BELGIA

Nicolae Stanciu (Anderlecht) - Este pauză în campionatul Belgiei în această săptămână.

Alexandru Chipciu (Anderlecht) - Este pauză în campionatul Belgiei în această săptămână.

Răzvan Marin (Standard Liege) - Este pauză în campionatul Belgiei în această săptămână.

Dorin Rotariu (Club Brugge) - Este pauză în campionatul Belgiei în această săptămână.

Mircea Rednic (Mouscron) - Este pauză în campionatul Belgiei în această săptămână.

BULGARIA

Cosmin Moţi (Ludogoreţ) - Rezervă neutilizată în remiza cu Dunav Ruse, scor 2-2.

Claudiu Keşeru (Ludogoreţ) - A marcat un gol în partida cu Dunav Ruse, scor 2-2. VEZI AICI VIDEO

Srgian Luchin (Levski Sofia) - Integralist în victoria cu Plovdiv, scor 2-0.

ISRAEL

Ovidiu Hoban (Hapoel Beer Sheva) - A marcat un super gol pentru Hapoel Beer Sheva în victoria cu Maccabi Haifa, scor 4-0. VEZI AICI VIDEO

Mihai Roman (Maccabi Petah Tikva) -

RUSIA

Mircea Lucescu (Zenit) - A învins-o cu 2-0 pe Arsenal Tula, dar rămâne pe 3 în Rusia. VEZI DETALII AICI

Andrei Prepeliţă (Rostov) - A fost integralist pentru Rostov în partida disputată la Samara, scor 0-0.

Gheorghe Grozav (Terek) - Rezervă neutilizată în meciul pierdut acasă, 0-1, în faţa lui ŢSKA Moscova.

Gabriel Torje (Terek) - Accidentat, nu a făcut parte din lot în meciul contra lui ŢSKA.

Eric Bicfalvi (Ural) - A fost integralist în partida pe care echipa sa a câştigat-o cu Rubin Kazan, scor 1-0.

Alexandru Bourceanu (Arsenal Tula) - A fost integralist în înfrângerea cu Zenit, scor 0-2. VEZI AICI DETALII

TURCIA

Bogdan Stancu (Bursaspor) - Nu a fost în lot în înfrângerea cu Alanyaspor, scor 1-3.

Cosmin Matei (Genclerbirligi) - Nu a fost în lot în victoria cu Rizespor, scor 1-0.

Adrian Hora (Konyaspor) - Rezervă neutilizată în victoria obţinută de Konya pe terenul lui Fenerbahce, scor 3-2.

Raul Rusescu (Osmanlispor) - Nu a fost în lot pentru partida pierdută pe terenul celor de la Kasimpaşa, scor 2-3.

Cristian Tănase (Karabukspor)  - A fost integralist în remiza de pe terenul lui Başakşehir, scor 3-3.

Valerică Găman (Karabukspor) - A fost integralist în remiza de pe terenul lui Başakşehir, scor 3-3

Iasmin Latovlevici (Karabukspor) - A fost suspendat pentru meciul cu Başakşehir.

Paul Papp (Karabukspor) - A marcat golul de 3-3 în remiza cu Başakşehir. VEZI DETALII AICI

Andrei Marc (Şanliurfaspor) - Nu a fost în lot la victoria cu Sivasspor, scor 2-1.

EMIRATE

Dan Petrescu (Al Nasr) - Pauză în campionatul din Emiratele Arabe Unite.

Cosmin Olăroiu (Al Ahli) - Pauză în campionatul din Emiratele Arabe Unite.

Adrian Ropotan (Hatta) - Pauză în campionatul din Emiratele Arabe Unite.

GRECIA

Răzvan Lucescu (Xanthi) - A făcut egal pe propriul teren contra celor de la Levadiakos, scor 2-2.

CROAŢIA

Alexandru Măţel (Dinamo Zagreb) -Integralist în victoria pe terenul celor de la Istra, scor 3-0.

Florentin Matei (Rijeka) - A intrat în minutul 82 al partidei cu Belupo.

QATAR

Dragoş Grigore (Al Sailiya) - Este pauză în campionatul din Qatar.

Valentin Lazăr (Al Sailiya) - Este pauză în campionatul din Qatar.

ARABIA SAUDITĂ

Constantin Gâlcă (Al Taawon) - Este pauză în campionatul din Arabia Saudită

Lucian Sănmărtean (Al Taawon) - Este pauză în campionatul din Arabia Saudită

Mircea Axente (Al Faisaly) - Este pauză în campionatul din Arabia Saudită

AUSTRIA

Paul Pârvulescu (St. Polten) - Nu a fost în lot pentru partida cu Wolfsberger, scor 0-1.

UCRAINA

Alexandru Vlad (Dnepr) - Integralist în remiza contra lui Karpaty Lvov, scor 1-1.

OLANDA

Andreas Calcan (Willem II) - rezervă neutilizată în remiza cu Groningen, scor 1-1.