VIDEO / Buş a marcat pentru ŢSKA în derby-ul Bulgariei!

Atacantul Sergiu Buş a marcat un gol în derby-ul pe care echipa sa, ŢSKA Sofia, a câştigat-o pe teren propriu, cu scorul de 2-0, în faţa formaţiei Levski Sofia, într-un meci din etapa a doua...
28.07.2014 | 12:56

Atacantul Sergiu Buş a marcat un gol în derby-ul pe care echipa sa, ŢSKA Sofia, a câştigat-o pe teren propriu, cu scorul de 2-0, în faţa formaţiei Levski Sofia, într-un meci din etapa a doua a campionatului bulgar.

Anton Karachanakov, omul meciului, a marcat primul gol în minutul 47 din lovitură liberă, iar apoi în minutul 55 a centrat perfect pentru lovitura de cap a internaţionalului român, majorînd avantajul.

Sergiu Buş a jucat pînă în minutul 86. După victoria cu 2-0, ŢSKA Sofia a trecut pe primul loc în campionatul Bulgariei.