Video. Buzărnescu joacă azi pentru finala de la Charleston, în proba de dublu!

Gabriel Esanu
in Sporturi
07/04/2018, 09:31

Mihaela Buzărnescu este singura româncă înscrisă în proba de simplu la Charleston şi se descurcă de minune alături de Heather Watson. Meciul cu Atawo / Groenefeld nu a început deloc bine pentru perechea din care face parte şi reprezentanta României.

Ambele perechi au avut probleme la serviciu în primul set, în care s-au realizat nu mai puţin de cinci break-uri. Din păcate, trei le-au revenit adversarelor. În setul doi, Mihaela şi Heather nu şi-au mai pierdut deloc serviciul şi, cu un break pe final, au trimis meciul în super tiebreak. Acolo au continuat să servească fără greşeală şi s-au impus categoric, la 1.

În penultimul act al probei de dublu, Buzărnescu şi Watson le vor înfrunta pe Andreja Klepac, din Slovenia, şi pe Maria Jose Martinez Sanchez, din Spania, ambele locul 20 în proba de dublu. Partida este programată astăzi, de la 17:45.