News

Camerele de supraveghere din Timișoara au surprins momentul în care fetița de 10 ani a murit. Șoferița circula cu viteză amețitoare. Video

Noi imagini cu momentul în care fetița de 10 ani și-a pierdut viața în accidentul produs în Timișoara. Impactul a fost foarte violent
05.11.2024 | 18:20
Camerele de supraveghere din Timisoara au surprins momentul in care fetita de 10 ani a murit Soferita circula cu viteza ametitoare Video
Imagini cu impactul în urma căruia o fetiță de 10 ani a murit pe loc. Foto: opiniatimisoarei.ro/ colaj Fanatik
ADVERTISEMENT

Au apărut imagini de la tragedia din Timișoara, în care o fetiță de 10 ani și-a pierdut viața în mașina condusă de mama ei. Momentul a fost surprins de o cameră de supraveghere din zonă.

Momentul tragediei din Timișoara

Așa cum a reieșit și din primele cercetări, femeia de 34 de ani, care circula regulamentar alături de care se afla si copila de 10 ani, venea dinspre Ștefan cel Mare și a făcut stanga în intersecție după ce s-a făcut verde la semafor.

ADVERTISEMENT

Cu mare viteză, șoferița de 38 de ani ignoră culoarea roșie și lovește din plin cealaltă mașină. În urma impactului, ambele se învârt, iar mașina vinovatei se oprește într-un gard ce delimitează șoseaua de trotuar.

Amintim că tragedia a avut loc pe bulevardul Stan Vidrighin din Timișoara, la intersecția cu strada Batania. Copilașul de 10 ani nu a avut nicio șansă și a murit pe loc.

ADVERTISEMENT

„O femeie de 38 de ani a condus un autoturism pe strada Stan Vidrighin din Timișoara, dinspre sensul AEM, iar la intersecție cu strada Batania a intrat în coliziune cu un autoturism condus de o femeie de 32 de ani, care circula regulamentar dinspre Ștefan cel Mare efectuând viraj la stânga spre strada Betania pe culoarea verde a semaforului electric.

ADVERTISEMENT

Din nefericire, în urma impactului, o fetiță de 10 ani,(pasageră în autoturismul condus de femeia de 32 de ani) a decedat. Polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă”, au transmis reprezentanții IPJ Timiș.

Copil mort după ce un TIR s-a răsturnat

Un copil de 11 ani a murit după ce un TIR s-a răsturnat. Șoferul camionului a ajuns în stare gravă la spital după ce a lovit un parapet și a ieșit de pe carosabil.

ADVERTISEMENT

Tragedia s-a produs pe Autostrada Soarelui, la kilometrul 64 pe sensul de mers spre litoral, în zona localității Lehliu-Gară. Camionul era încărcat cu produse alimentare.

„Pe autostrada A2 Bucureşti-Constanţa, la kilometrul 64, pe sensul de mers spre litoral, în zona localităţii Lehliu-Gară, judeţul Călăraşi, un autotren încărcat cu produse alimentare a impactat glisiera laterală şi s-a răsturnat pe suprafaţa de rulare”, informează Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române.