CE DE HANDBAL / România, UMILITĂ de Norvegia:19-27! Danemarca-Ucraina 32-23, tot în grupa B

România a început cu stîngul Campionatul European de handbal din 2014! Tricolorele au fost învinse cu 19-27 de Norvegia în primul meci, dar mai rău este faptul că echipa nu a arătat nimic....
07.12.2014 | 23:59
CE DE HANDBAL  Romania UMILITA de Norvegia1927 DanemarcaUcraina 3223 tot in grupa B

Următorul meci se dispută marţi, tot de la 19:15, împotriva celor de la Danemarca, şi va putea fi urmărit în format LIVETEXT pe FANATIK.RO.

27-19! Chiper stabileşte scorul final.

27-18! Se pare că scopul româncelor este să nu piardă la mai mult de 10 goluri.

27-17 pentru Norvegia. Ţăcăline înscrie şi păstrează diferenţa de 10 goluri.

27-16 pentru Norvegia.

26-16. Gol Pintea.

26-15 pentru Norvegia.

25-15! GOOL ROM NIA! Perianu din 7 metri.

25-14 pentru Norvegia.

24-14! GOOL ROM NIA! Neagu înscrie superb.

24-13 pentru Norvegia! Româncele au început să marcheze la fiecare atac!

24-12 pentru Norvegia.

23-12! Româncele au 11 puncte în spate cu 15 minute înainte de finalul partidei.

23-11! Brădeanu înscrie din 7 metri!

23-10 pentru Norvegia.

22-10! Tricolorele ating borna 10 după 40 de minute! O medie de un gol la 4 minute!

22-9 Norvegia.

21-9! Norvegia măreşte diferenţa la 12!

20-9! Contraatac şcoală reuşit de Norvegia.

19-9! GOOL ROM NIA! Brădeanu înscrie din 7 metri.

19-8 GOOOL ROM NIA! Tricolorele înscriu după 6 minute din partea secundă!

19-7 pentru Norvegia.

18-7 Norvegia. România nu a reuşit să marcheze în 4 minute de cînd a început partea secundă!

17-7 Norvegia!

România a ratat o lovitură de la 7 metri!

Începe partea secundă! România are de recuperat 9 goluri!

PAUZĂ!

16-7 Norvegia.

15-7 Norvegia.

14-7 Norvegia.

13-7! Brădeanu reuşeşte un gol superb!

13-6 Norvegia!

12-6! Neagu aruncă PERFECT şi micşorează diferenţa!

12-5 Norvegia.

11-5 Norvegia. Nordicele înscriu un gol superb.

10-5! Brădeanu duce diferenţa la doar 5 goluri!

10-4! Cristina Neagu este singura care şutează!

10-3 Norvegia.

9-3 Norvegia.

8-3! Ardean marchează superb din lateral.

8-2! Început modest pentru România!

7-2! Tadici cere un time-out pentru a le băga în joc pe jucătoare.

6-2 Norvegia! Nordicele s-au dus la 4 puncte distanţă.

5-2 Norvegia. Româncele nu reuşeşc să creeze în atac, singura jucătoare capabilă să înscrie fiind Neagu.

4-2 Norvegia.

3-2! Neagu înscrie un nou gol superb!

3-1 Norvegia.

2-1! GOOL ROM NIA! Neagu micşorează diferenţa dintr-o lovitură de la 7 metri.

2-0 NORVEGIA! Nordicele au ratat şi o lovitură de la 7 metri la 1-0

1-0 NORVEGIA!

A ÎNCEPUT PARTIDA! HAI ROM NIA!!!!

ROM NIA: Ungureanu, Dedu – portari; Bondar, Pintea, Nechita, Neagu, Brădeanu, Ţăcălie, Perianu, Ardean-Elisei, Ciuciulete, Zamfir, Băbeanu, Hotea, Chintoan, Chiper
Antrenor: Gheorghe Tadici

NORVEGIA: Grimsbo, Silje Solberg – portari; Betina Riegelhuth, Arntzen, Kristiansen, Alstad, Loke, Breivang, Mork, Oftedal, Karlsson, Linn-Kristin Riegelhuth, Jakobsen, Herrem, Sanna Solberg, Wibe
Antrenor: Thorir Hergeirsson

Fanii români fac spectacol în tribune!

În cîteva momente începe partida!

Echipele au ieşit pe teren!

CAMPIONATUL EUROPEAN DE HANDBAL. Duminică, 7 decembrie, începe Campionatul European de handbal masculin. România are parte de un start greu, mai ales că face parte dintr-o grupă imposibilă, cu Norvegia, Danemarca şi Ucraina.

CAMPIONATUL EUROPEAN DE HANDBAL. Primul meci din grupă este România – Norvegia, azi, de la 19:15, duel care va putea fi urmăritpe TVR 2 şi în format LIVESCORE pe FANATIK.RO. Naţionala noastră se poate califica mai departe dacă termina pe una din primele trei poziţii în grupă. În faza următoare, primele trei din grupe vor fi împărţite în două grupe de şase echipe, iar primele două clasate din acestea se vor califica în semifinalele competiţiei, unde vor juca locurile 1 cu 2.

grupele euro

CAMPIONATUL EUROPEAN DE HANDBAL. România nu a mai învins Norvegia într-un meci oficial de 14 ani, de la EURO 2000, care s-a disputat în Bucureşti. Este singura naţională pe care tricolorele nu au mai învins-o de o perioadă atît de lungă.