Simona Halep

Când joacă Simona Halep în turul 3 la Gippsland Trophy 2021. S-a stabilit ora de start

02.02.2021 | 10:09
Simona Halep joacă miercuri în turul 3 la Gippsland Trophy 2021. Iar marţi are meci în proba de dublu. Sursă foto: Hepta.ro

Simona Halep a debutat cu succes în noul sezon, cu o victorie în faţa Anastasiei Potapova, scor 6-4, 6-4. Şi s-a calificat în turul 3 la Gippsland Trophy 2021, competiţie de categoria WTA 500.

Halep va juca miercuri dimineață cu Siegemund

UPDATE, 2 februarie, ora 10:10 / Organizatorii turneului Gippsland Trophy au anunțat programul zilei de miercuri, iar meciul dintre Simona Halep și Laura Siegemund, din optimile de finală, se va disputa pe ;Margaret Court Arena, în jurul orei 06.00.

Înainte de această întâlnire, pe principalul teren de la Melbourne vor mai avea loc două întâlniri de simplu feminin.

gtr

gtr

UPDATE, 1 februarie, ora 14:27. Simona Halep va juca marţi în proba de dublu la Melbourne Summer Series. Campioana noastră face pereche cu Daria Gavrilova şi va evolua pe terenul 13 împotriva dublului format din Belinda Bencic şi Barbora Strycova, în al doilea meci al zilei, în jurul orei 03:00, ora României.

Pentru calificarea în sferturile de finală ale competiţiei care se desfăşoară la Melbourne, Simona Halep o va înfrunta pe învingătoarea dintre Destanee Aiava şi Laura Siegemund. Jucătoarea din Germania, locul 51 WTA, porneşte ca mare favorită.

Siegemund o conduce pe Simona Halep la scorul meciurilor directe. S-au înfruntat de trei ori, de fiecare dată pe zgură, cu două victorii pentru jucătoarea din Germania. Ambele la Stuttgart.

Simona Halep va juca miercuri în turul 3 la Gippsland Trophy 2021, cu învingătoarea dintre Siegemund şi Aiava

Laura Siegemund – Destanee Aiava, partidă din turul 2 de la Gippsland Trophy, se va juca marţi dimineaţă, în jurul orei 6:00 a României. Siegemund a învins-o pe Monica Niculescu în runda inaugurală, în vreme ce Aiava a trecut de Chloe Paquet.

Meciurile din turul 3 de la Gippsland Trophy sunt programate în ziua 4 de concurs, aşa cum au stabilit organizatorii. Astfel că Simona Halep va juca miercuri pentru calificarea în sferturile de finală. Cel mai probabil tot în jurul orei 10:00, la fel cum s-a întâmplat şi cu Potapova.

În cazul în care se va califica în sferturile de finală, Simona nu va mai avea prea mult de odihnă. Pentru că meciurile se joacă joi. Semifinalele sunt programate vineri, iar ultimul act este sâmbătă.

Deşi are zi de pauză în proba de simplu, Simona Halep va fi pe teren şi marţi. Asta pentru că s-a înscris în proba de dublu, alături de Daria Gavrilova. Cea care a pierdut luni în faţa Serenei Williams în turul 2 al probei de simplu la Yarra Valley Classic, celălalt turneu care se desfăşoară în această perioadă la Melbourne.

Partida de dublu dintre Simona Halep / Daria Gavrilova şi Barbora Strycova / Belinda Bencic este programată marţi dimineaţă, în jurul orei 6:00 a României.

Pentru calificarea în turul 3 al probei de simplu la Gippsland Trophy 2021, Simona Halep şi-a asigurat un cec în valoare de 5.269 de euro. Ar ajunge la 55.757 dacă va câştiga competiţia.