Razvan Nicolae
in Europa League
08/03/2019, 00:04
Când se joacă meciurile din manşa retur a optimilor de finală din Europa League! Programul partidelor decisive GALERIE FOTO
Când se joacă meciurile din manşa retur a optimilor de finală din Europa League

Joi, 7 martie, s-au disputat partidele din manşa tur a optimilor de finală din Europa League, iar microbiştii abia aşteaptă returul pentru a afla echipele calificate în sferturile de finală. Surprizele nu au lipsit, iar Rennes, Dinamo Zagreb sau Slavia Praga au toate motivele să viseze la accederea în următoarea fază.

Când se joacă meciurile din manşa retur a optimilor de finală din Europa League. Villarreal, victorie cât o calificare

Meciurile din manşa retur a optimilor de finală din Europa League se vor disputa joi, 14 martie. Trei partide se vor juca de la ora 19:55, în timp ce restul întâlnirilor decisive pentru calificarea în sferturile de finală sunt programate de la ora 22:00. A doua zi va avea loc tragerea la sorţi pentru următoarea fază a competiţiei, dar şi pentru semifinalele din UEFA Europa League.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Villarreal este una dintre echipele care aşteaptă cu o oarecare linişte meciurile din manşa retur a optimilor de finală din Europa League. Spaniolii s-au impus pe terenul lui Zenit Sankt Petersburg, scor 3-1, şi doar o minune i-ar putea ajuta pe ruşi să prindă sferturile de finală. Rennes a produs surpriza serii şi a învins-o pe Arsenal, scor 3-1, iar “tunarii” tremură pentru calificarea în următoarea fază a competiţiei. Inter, una dintre favoritele la câştigarea trofeului, a remizat pe terenul lui Eintracht Frankfurt, scor 0-0, însă italienii puteau obţine victoria dacă Marcelo Brozovic nu rata un penalty în prima repriză.

Când se joacă meciurile din manşa retur a optimilor de finală din Europa League. Programul complet